Nowy numer 42/2018 Archiwum

Ogrody pełne tajemnic

W piątek rozpoczął się w Krakowie 8. Festiwal „Święto Ogrodów”. Na mieszkańców Małopolski czekają liczne atrakcje.

– „Święto Ogrodów” jest doskonałą okazją do tego, by zobaczyć ogrody, które zwykle są zamknięte – zamkowe, przyklasztorne, prywatne – powiedziała Beata Anna Symołon podczas rozpoczęcia festiwalu w Ogrodzie Botanicznym UJ. Uroczystość uświetnił występ Leszka Długosza, który zaprezentował piosenki o przyrodzie.

Jak co roku każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Dzieci będą mogły samodzielnie posadzić rośliny, wykonać kwiaty z bibuły, przyjrzeć się pająkom i motylom, a także zwiedzić z przewodnikiem Ogród Doświadczeń.

Trochę starsi posłuchają wykładów, m.in.: „Projektowanie ogrodów”, „Kolory kontynentów na skrzydłach motyli” czy „Rośliny, które szkodzą”.

W festiwalu weźmie udział nie tylko Kraków. Na swoje ścieżki zapraszają także: Ogród Biblijny w Proszowicach, Ogród Dworski w Kwiatonowicach, Ogród Niemczewskich w Zielonkach, ogród rekreacyjny w Filipowicach k/ Krzeszowic i ogród kwaterowy przy zamku w Pieskowej Skale.

Nie zabraknie też wydarzeń artystycznych. Zaplanowano m.in. koncerty przedszkolaków, śpiewaków operowych, młodzieżowych zespołów rockowych, spektakl baletowy, występ laureatów konkursu poetyckiego, dyskusje o filmach czy spotkania z pisarzami.

Organizatorami imprezy są: Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej „Malwa” przy ŚOK oraz Stowarzyszenie Ogrody Sztuki.

Udział we wszystkich wydarzeniach towarzyszących festiwalowi jest bezpłatny.

„Święto Ogrodów” zakończy się 16.06. Dokładny program jest dostępny na: www.swietoogrodow.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy