Nowy numer 3/2019 Archiwum

Góralska procesja ku czci Serca Jezusowego przejdź do galerii

Pośród tatrzańskich grani górale z Małego Cichego przeszli w procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W niepowtarzalnej górskiej scenerii wierni ubrani w stroje regionalne nieśli feretrony, m.in. z figurą Matki Boskiej Jaworzyńskiej.

Nabożeństwo rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył o. Paweł Pawlikowski, kapłan pochodzący z Małego Cichego, który niedawno otrzymał święcenia. – Serce Jezusa czeka na nas wszystkich, najpełniej w sakramencie pokuty. Doświadczam tego od niedawna i ja, pełniąc posługę w konfesjonale – zauważył neoprezbiter.

Procesja wyruszyła z kościółka oo. dominikanów w Małem Cichem – uczestnicy przeszli nie tylko główną drogą przez wieś. Najświętszy sakrament był również niesiony obok słynnej stacji narciarskiej w wiosce.

Niedawno w Małem Cichem odbyły się prymicje o. Pawła, pierwszego w historii wioski księdza – dominikanina. W ostatnich dniach w tej podhalańskiej miejscowości także inni współbracia dominikanie odprawiali prymicyjne Msze św. Zakonnicy nawiedzili również sanktuarium na Wiktorówkach, gdzie duszpasterzują dominikanie. To jedna z trzech placówek w archidiecezji krakowskiej, prowadzonych przez zakon braci kaznodziejów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy