Zagubione literki i alfabet z wafli przejdź do galerii

Od piątku do niedzieli w Krakowie trwały 3. Targi Książki dla Dzieci. Na odwiedzających je czekało ponad sto stoisk.

Jak smakuje abecadło wygryzione z wafli? Czy można „przybić piątkę” z Koziołkiem Matołkiem? Co znajduje się w skrzyni skarbów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali Ci, którzy odwiedzili 3. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie.

Na przybyłych czekało ponad sto stoisk, przy których można byłoa zapoznać się z bogatą ofertą czołowych polskich wydawnictw, producentów gier i zabawek oraz animatorów czasu wolnego.

Impreza była okazją do świetnej zabawy. Najmłodsi z zapałem brali udział w wielkoformatowych grach planszowych, poznawali tajniki drukarstwa, wspinali się, łowili skarby, malowali ogromną mapę Polski, lepili, kleili, tańczyli, oglądali filmy i uczyli się języka francuskiego.

Podczas tegorocznej edycji Targów wiele uwagi poświęcono Julianowi Tuwimowi, któremu dedykowany jest rok 2013. Z tej okazji organizatorzy przygotowali grę „Znajdź zagubione literki z abecadła Tuwima”, warsztaty dotyczące postaci z jego wierszy, quizy, wielkie słuchanie „Ptasiego Radia Kraków” i konkurs na najdłuższą lokomotywę, czyli najliczniejszą grupę reprezentującą szkołę lub przedszkole.

Każdy, kto ma na półce książki dziecięce i młodzieżowe, do których już nie zagląda, mógł wziąć udział w akcji wymiany używanych publikacji, którą zorganizowało Krakowskie Biuro Festiwalowe i portal Bookeriada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..