Nowy numer 44/2020 Archiwum

Mistrzowie pracy organicznej

Kard. Stanisław Dziwisz wygłosi wykład podczas gali Pro Publico Bono, która odbędzie się 10 czerwca w Krakowie, w Pałacu Krzysztofory.

Gala rozpocznie się o godz. 18. w sali Fontany w Pałacu Krzysztofory (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa). Metropolita krakowski wygłosi wykład „Dziedzictwo, któremu na imię Polska” – program życia obywatelskiego w czasach III Niepodległości.

Zaplanowano także koncert, dedykowany laureatom Nagrody Pro Publico Bono – współczesnym mistrzom pracy organicznej. Wystąpią stypendyści Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

„Nagroda Pro Publico Bono ma za cel wyszukanie takich dzieł i organizacji obywatelskich, które świadczą o twórczości, solidarności i samorządności osób oraz społeczności, podejmujących aktywność w sprawach publicznych należących do zakresu działania samorządu terytorialnego. Obywatele nie muszą realizować swoich pomysłów i idei obok samorządu. Aktywności obywatelskie mogą – a w zasadzie powinny – nie tylko uzupełniać i dopełniać misję i aktywności władz lokalnych, ale wręcz je inspirować, pobudzać i wspierać – wszystko w imię dobra wspólnego, czyli pro publico bono” - wyjaśniają organizatorzy.

Gala jest także częścią VI Dni Dziedzictwa Jana Pawła II, odbywających się pod hasłem „Sollicitudo rei socialis“ (łac. Społeczna troska), zaczerpniętym z encykliki Jana Pawła II pod takim samym tytułem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama