Nowy numer 3/2019 Archiwum

Oberwanie chmury nad stolicą Małopolski

Po zalanej Warszawie przyszła kolej na podtopiony Kraków.

Wieczorem 10 czerwca nad Krakowem i jego okolicami przeszła burza z gradem. W wyniku nawałnicy strażacy musieli interweniować kilkadziesiąt razy, wypompowując wodę z piwnic i dróg oraz usuwając konary drzew.

Najgorsza sytuacja była w Proszowicach oraz w południowej części Krakowa. Zalane były ulice: Bieżanowska, Nowosądecka, Malborska, Kamieńskiego i Wielicka. Ulewa dała się we znaki kierowcom jeszcze przed wyruszeniem na drogi. Część parkingu przy ul. 3 Maja zamieniła się w jedną wielką kałużę. Kierowcy, by dojść do samochodów, brodzili po kostki w wodzie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy