Nowy numer 42/2018 Archiwum

Profanacja w Trzebini

W nocy 7/8 czerwca dokonano profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w kościele w Trzebini.

Figura, z której oderwano koronę, została poważnie uszkodzona. Sprawca odłamał jedną dłoń figury, na drugiej uszkodził palec.

Do kościoła dostał się demolując zewnętrzne, prowadzące do zakrystii drzwi. Uszkodził także wewnętrzne drzwi w zakrystii.

- Nic nie ukradziono, niszcząc jednak świętość naszego kościoła jakim jest figura Matki Bożej Fatimskiej – relacjonuje ks. Piotr Żydek SDS, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest także sanktuarium MB Fatimskiej. Podkreśla, że włamanie i profanacja miały miejsce w nocy przed liturgicznym wspomnieniem Niepokalanego Serca NMP, które przypada właśnie 8 czerwca.

Zniszczona figura z kościoła w Trzebini   Zniszczona figura z kościoła w Trzebini arch. parafii Policja zabezpieczyła wszystkie ślady oraz nagrania z monitoringu kościoła. W parafii zorganizowano także nabożeństwo ekspiacyjne - wynagradzające za grzech profanacji.

Korona Matki Bożej została odnowiona w ubiegłym roku. Jej poświęcenie odbyło się 16 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy