Nowy numer 50/2018 Archiwum

Wypadek ks. Isakowicza-Zaleskiego

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski miał poważny wypadek samochodowy.

Informację o tym podało Radio RMF FM.

Do wypadku doszło dzisiaj około 15.00 w miejscowości Olszyny w powiecie chrzanowskim (Małopolska).

„Kierowca ciężarówki, chcąc uniknąć zderzenia z busem, skręcił na drugi pas i uderzył w nadjeżdżający samochód osobowy. W środku jednym z pasażerów był ksiądz Isakowicz-Zaleski. Księdza oraz kierowców obu pojazdów przewieziono do szpitala. Wiadomo, że kapłan odniósł poważne obrażenia, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” - czytamy na stronie krakowskiej rozgłośni.

Jarosław Dwojak, oficer z Komendy Powiatowej Polucji w Chrzanowie, poinformował, że po wnikliwym badaniu lekarskim uznano, że obrażenia odniesione w wypadku przez ks. Zaleskiego nie wymagają jego dalszego pobytu w szpitalu.

Ks. Isakowicz-Zaleski jest jednym z najbardziej znanych polskich kapłanów. W stanie wojennym był kapelanem nowohuckiej „Solidarności”, zasłynął jako zwolennik lustracji w Kościele (napisał głośną książkę „Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej”), zajmuje się niepełnosprawnymi w prowadzonym przez siebie ośrodku w podkrakowskich Radwanowicach, jest też duszpasterzem środowisk ormiańskich i kresowych (wraz z nimi walczy o ujawnienie pełnej prawdy o ukraińskim ludobójstwie popełnionym na Wołyniu i na innych terenach kresów wschodnich).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy