Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wypadek ks. Isakowicza-Zaleskiego

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski miał poważny wypadek samochodowy.

Informację o tym podało Radio RMF FM.

Do wypadku doszło dzisiaj około 15.00 w miejscowości Olszyny w powiecie chrzanowskim (Małopolska).

„Kierowca ciężarówki, chcąc uniknąć zderzenia z busem, skręcił na drugi pas i uderzył w nadjeżdżający samochód osobowy. W środku jednym z pasażerów był ksiądz Isakowicz-Zaleski. Księdza oraz kierowców obu pojazdów przewieziono do szpitala. Wiadomo, że kapłan odniósł poważne obrażenia, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” - czytamy na stronie krakowskiej rozgłośni.

Jarosław Dwojak, oficer z Komendy Powiatowej Polucji w Chrzanowie, poinformował, że po wnikliwym badaniu lekarskim uznano, że obrażenia odniesione w wypadku przez ks. Zaleskiego nie wymagają jego dalszego pobytu w szpitalu.

Ks. Isakowicz-Zaleski jest jednym z najbardziej znanych polskich kapłanów. W stanie wojennym był kapelanem nowohuckiej „Solidarności”, zasłynął jako zwolennik lustracji w Kościele (napisał głośną książkę „Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej”), zajmuje się niepełnosprawnymi w prowadzonym przez siebie ośrodku w podkrakowskich Radwanowicach, jest też duszpasterzem środowisk ormiańskich i kresowych (wraz z nimi walczy o ujawnienie pełnej prawdy o ukraińskim ludobójstwie popełnionym na Wołyniu i na innych terenach kresów wschodnich).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama