Nowy numer 3/2019 Archiwum

Transportowe marzenia

W ostatnim czasie ponownie politycy - tym razem z partii rządzącej - snują wielkie plany przywrócenia i remontu linii kolejowej Chabówka–Nowy Sącz. Idą nawet dalej - chcą wytyczenia zupełnie nowej linii. Wcześniej z takimi pomysłami „wyskakiwali” parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Niektóre dzienniki, np. "Gazeta Wyborcza", poświęcają temu tematowi sporo miejsca. Mam wrażenie, że ruszyła kampania, która pozwoli na odzyskanie zaufania wśród potencjalnych przyszłych wyborców.

Choć kibicuję z całego serca wszelkim planom, które mają poprawić transport w Małopolsce, to trudno sobie wyobrazić, aby akurat linia kolejowa Chabówka–Nowy Sącz czy ta w kierunku Zakopanego była dochodowa i ktoś naprawdę poważnie podszedł do sprawy jej remontu. Nawet jeśli się uda, to cała infrastruktura wokół już niszczeje. Wystarczy wymienić zamknięcie dworca w Chabówce, Rabce czy kas w Nowym Targu.

Na koniec pochwała. Minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział, że znalazły się pieniądze na budowę "zakopianki" z Lublina do Rabki. Naprawdę chwała za to jemu i tym parlamentarzystom, którzy nakłonili go do takiej decyzji. Oby tylko nie skończyło się na zapowiedziach i transportowych marzeniach. O zasadności i potrzebie takiej inwestycji mogłaby powstać niejedna książka, gdyby zebrać nieskończenie wiele artykułów opublikowanych na ten temat.

I może jeszcze jedno. O organizacji zimowej olimpiady pod Tatrami będziemy mogli myśleć i mówić dopiero wtedy, gdy „zakopianka” będzie drogą ekspresową nie tylko do Rabki, ale przynajmniej do Nowego Targu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy