Nowy numer 12/2019 Archiwum

Z ojcem Pio w Łagiewnikach

Gościem specjalnym Czuwania z ojcem Pio, które odbędzie się w Łagiewnikach w nocy z 15 na 16 czerwca, będzie o. Nazario Vasciarelli. Spotkaniu przebiegać będzie pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”.

– Połączenie duchowości o. Pio z sanktuarium w Łagiewnikach jest bardzo wymowne – mówi o. Tomasz Duszyc OFMCap. Nawiązuje on do słów kard. Angelo Amato, który podczas niedawnego odsłonięcia szklanej trumny z ciałem św. o. Pio podkreślił, że oblicze świętego zakonnika przybliża nam oblicze Miłosiernego Jezusa.

Spotkanie w Krakowie, zorganizowane już po raz jedenasty, rozpocznie się Apelem Jasnogórskim w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Modlitwy, konferencje i spotkania potrwają całą noc. Zakończenie planowane jest o godz. 5. nad ranem. (dokładny program poniżej)

Gościem specjalnym tegorocznego czuwania będzie o. Nazario Vasciarelli, autor książki o o. Pio jako nauczycielu wiary dla młodych, a w latach 1998-2007 gwardian klasztoru w Pietrelcinie i San Giovanni Rotondo.

Podczas łagiewnickiego spotkania będzie miała miejsce także promocja książki „Poszukiwacze Bożego Miłosierdzia. Faustyna święta dziewczyna”. – Jest to książka, która nie tylko opowiada historię s. Faustyny. To także katecheza, która wprowadza dzieci w najważniejsze prawdy o Bożym Miłosierdziu – wyjaśnia o. Duszyc. Dodaje, że książka wciąga także dlatego, że w każdym rozdziale umieszczone zostały zagadki, pytania, labirynty, rebusy, kolorowanki i łamigłówki oraz, specjalnie dobrane, krótkie cytaty z Biblii.


Program XI Czuwania z o. Pio:

21.00 – Rozpoczęcie w Bazylice Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski

21.15 – Konferencja: „Ojciec Pio – świadek wiary” – o. Nazario Vasciarelli OFMCap

przerwa

22.30 – Konferencja: „Jak przekazywać wiarę dzisiaj?” – Wspólnota „Dom Boży” z Wrocławia

przerwa

24.00 – Eucharystia: homilia o Nazario Vasciarelli OFMCap

przerwa

2.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

3.00 – Czuwanie modlitewna z nabożeństwem wyznania wiary – Wspólnota przymierza „Charisma” z Krakowa

około 5.00 – Zakończenie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL