Nowy numer 3/2019 Archiwum

Skoczkowie w ratuszu

Dawid Kubacki i jego pierwszy trener Zbigniew Klimowski otrzymali z rąk burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza Medale 660-lecia miasta.

Obydwaj sportowcy zostali zaproszeni na spotkanie w miejskim ratuszu, w którym wzięli również udział młodsi koledzy D. Kubackiego z Gimnazjum nr 1, do którego uczęszczał.

Chociaż nieczęsto sukcesy sportowe idą w parze z wynikami w nauce, zarówno odchodząca dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu Dorota Temecka, jak i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Witold Zapiórkowski podkreślali, że w ich szkołach Dawid Kubacki był wzorowym uczniem. Sam sportowiec przyznał, że obecnie na katowickiej AWF nie idzie mu już tak dobrze z uwagi na sezon startowy kończący się w kwietniu. – Ale nie jestem najdłużej studiującym na pierwszym roku – roześmiał się kwitując swój indywidualny tok studiów.

W krzyżowy ogień pytań wziął obydwóch gości redaktor sportowy Nowotarskiej Telewizji Kablowej Maciej Zubek, który wypytał zarówno o tegoroczny sukces – brązowy medal na Mistrzostwach Świata, jak i o plany na przyszłość, szczególnie te związane z olimpiadą. Godne uwagi jest podejście Kubackiego, który mając na uwadze kalendarz imprez sportowych, głównie skupia się na swojej pracy. „Nie odpuszczać” – to jego życiowa dewiza.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania goście zwiedzili stałą ekspozycję poświęconą bł. Janowi Pawłowi II oraz Muzeum Podhalańskie, gdzie obydwaj skoczkowie mogli na wystawie poświęconej Towarzystwu „Sokół” zobaczyć m.in. zdjęcia z zawodów w skokach narciarskich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy