GN 48/2020 Archiwum

Modlitewna ofensywa

Jerycho - trwająca sześć dni i sześć nocy, 24 godziny na dobę, nieustanna modlitwa w intencji ewangelizacji rozpocznie się 16 czerwca w Arce Pana w Krakowie-Bieńczycach.

Modlitwę w intencji tegorocznych działań ewangelizacyjnych w archidiecezji krakowskiej poprowadzą różne wspólnoty modlitewne i ruchy ewangelizujące. Jej początkiem będzie niedzielna Msza św. parafialna 16 czerwca o godz. 19.

„Jerycho” będzie się odbywać w Kaplicy Pojednania kościoła „Arka Pana” w Krakowie-Bieńczycach (ul. Obrońców Krzyża 1). Potrwa do 22 czerwca, a zakończy je Eucharystia o godz. 20:00, której przewodniczył będzie bp Grzegorz Ryś.

Przewodniczący Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji napisał także specjalny list, w którym zaprasza na nowohuckie „Jerycho”. „Nowa Huta jest miejscem wspaniałym!” – pisze bp Ryś. Podkreśla, że w tej dzielnicy Krakowa mieszka wiele osób młodych, uczących się i studiujących, ale i równie wiele osób starszych – „ludzi niezwykłych, którzy ją wybudowali, a w niej wznieśli cały szereg fantastycznych kościołów, płacąc za to ogromną cenę – radykalnego świadectwa, upokorzeń, więzienia, zdrowia, męczeństwa”.

W swoim liście biskup nazywa Nową Hutę „wspólnotą świadków”. Podkreśla jednak, że obok dobra i szczęścia obecne jest zło, nieszczęście – bezrobocie, bieda, przemoc, rozbicie rodzin.

– Z tymi wszystkimi myślami zapraszam Was do modlitwy za Nową Hutę! Zapraszam Was do Arki Pana na „Jerycho”. Zapraszam Was w najgłębszym przekonaniu, że to właśnie ta modlitwa otworzy nam możliwości i da nam słowo dla jawnego i swobodnego głoszenia Ewangelii – zachęca bp Grzegorz Ryś.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama