Nowy numer 50/2018 Archiwum

Papież nie będzie nadużywał cierpliwości

Kard. Dziwisz potwierdził, że proces kanonizacyjny Jana Pawła II formalnie dobiegł końca.

Podczas konferencji prasowej, związanej z poświęceniem kościoła bł. Jana Pawła II w jego sanktuarium w Krakowie, kard. Stanisław Dziwisz, pytany przez dziennikarzy o niedawną wizytę w Rzymie i możliwy termin kanonizacji Jana Pawła II, przyznał, że wszystkie formalności związane z uznaniem papieża Polaka za świętego już się zakończyły.

Metropolita krakowski podkreślił, że nie ma jeszcze daty uroczystości, a jego spotkanie z papieżem Franciszkiem miało charakter prywatny. Dodał jednak, że „ojciec święty nie będzie nadużywał cierpliwości” i do kanonizacji może dojść już niebawem.

W zeszłym tygodniu, podczas trzydniowego spotkania zorganizowanego z okazji 25. rocznicy historycznej wizyty papieża Jana Pawła II w Mesynie, położonej w północno-wschodniej części Sycylii, kard. Dziwisz mówił: - Mamy nadzieję, że kanonizacja bł. Jana Pawła II będzie miała miejsce w październiku. Ale zostawmy tę decyzję papieżowi Franciszkowi. Proces kanonizacyjny przebiegł bez zastrzeżeń. Został uznany nie jeden, ale wiele cudów za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a więc droga do kanonizacji jest otwarta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy