Nowy numer 2/2021 Archiwum

Papież nie będzie nadużywał cierpliwości

Kard. Dziwisz potwierdził, że proces kanonizacyjny Jana Pawła II formalnie dobiegł końca.

Podczas konferencji prasowej, związanej z poświęceniem kościoła bł. Jana Pawła II w jego sanktuarium w Krakowie, kard. Stanisław Dziwisz, pytany przez dziennikarzy o niedawną wizytę w Rzymie i możliwy termin kanonizacji Jana Pawła II, przyznał, że wszystkie formalności związane z uznaniem papieża Polaka za świętego już się zakończyły.

Metropolita krakowski podkreślił, że nie ma jeszcze daty uroczystości, a jego spotkanie z papieżem Franciszkiem miało charakter prywatny. Dodał jednak, że „ojciec święty nie będzie nadużywał cierpliwości” i do kanonizacji może dojść już niebawem.

W zeszłym tygodniu, podczas trzydniowego spotkania zorganizowanego z okazji 25. rocznicy historycznej wizyty papieża Jana Pawła II w Mesynie, położonej w północno-wschodniej części Sycylii, kard. Dziwisz mówił: - Mamy nadzieję, że kanonizacja bł. Jana Pawła II będzie miała miejsce w październiku. Ale zostawmy tę decyzję papieżowi Franciszkowi. Proces kanonizacyjny przebiegł bez zastrzeżeń. Został uznany nie jeden, ale wiele cudów za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a więc droga do kanonizacji jest otwarta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama