Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wokół Plant pojedziemy po nowemu

Władze miasta podjęły decyzję o zmianach w ruchu w centrum Krakowa.

Nowa organizacja ruchu będzie wprowadzana etapowo. Od 1 lipca poszerzona zostanie strefa A (ruchu pieszego). Będzie ona obowiązywać na całej ulicy Grodzkiej, a także na ulicy Pijarskiej (od Floriańskiej do św. Jana) i na odcinku ulicy Krupniczej (od Loretańskiej do teatru Bagatela).

Miasto nie zrezygnowało z budzącego kontrowersje pomysłu wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ulicach wokół Plant. Wprowadzenie „ringu” ma jednak nastąpić dopiero po serii remontów.

Jako pierwszy zmodernizowany zostanie odcinek od placu Matejki do ulicy Piłsudskiego. Jeszcze w tym roku ma on zostać przebudowany - samochody będą mogły poruszać się tylko w jedną stronę, zewnętrznym pasem. Komunikacja zbiorowa zajmie pas środkowy, a część jezdni od strony Plant stanie się ścieżką rowerową.

Planowane są również remonty odcinka od ul. św. Gertrudy do skrzyżowania Lubicz/Westerplatte. Docelowa organizacja ruchu w centrum zacznie obowiązywać najprawdopodobniej w 2014 roku. Ma ona przyspieszyć przejazd komunikacją miejską, ograniczyć ruch tranzytowy oraz ułatwić poruszanie się pieszym i rowerzystom.

Propozycja takich zmian pojawiła się wiosną tego roku i wzbudziła wiele kontrowersji - zwłaszcza pomysł wprowadzenia ruchu jednokierunkowego wokół Plant. Rada Miasta wezwała wtedy prezydenta, by zrezygnował z wprowadzania znaczących zmian już podczas tegorocznych wakacji.

O sprawie pisaliśmy w papierowym wydaniu GN oraz na naszej stronie, w komentarzu „Rewolucja Wiedeńska”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy