Nowy numer 3/2019 Archiwum

Michałowskie wianki

Wianki to jedno z najpopularniejszych wydarzeń... nie tylko w Krakowie. W Michałowicach bawiono się rodzinnie.

W Krakowie przez trzy dni bawiono się - już tradycyjnie - na wiślanych wałach. Tysiące krakowian i gości podziwiało pokazy sztucznych ogni i słuchało plenerowych koncertów. Ale noc świętojańska to również pretekst, by zorganizować mniejsze, lecz równie ważne spotkania. W dzisiejszych czasach takie wartości, jak rodzina czy mała ojczyzna, ustępują miejsca gonitwie za sukcesem. Ale w podkrakowskich Michałowicach wystarczy zorganizować rodzinny festyn, aby skłonić mieszkańców do aktywności.

"Świętojański piknik rodzinny" stał się pretekstem, by spotkać, a czasem poznać swoich sąsiadów. Plac przed Urzędem Gminy stał się miejscem, gdzie dzieci mogły pokazać się przed szerszą publicznością. Festyn w Michałowicach służył jednak wyższym celom - przy okazji pikniku prowadzona była bowiem zbiórka na rzecz półkolonii, organizowanej przez Stowarzyszenie "Nadzieja Michałowic".

W tym roku już od niedzielnego poranka na każdego czekały atrakcje. Można było podziwiać występy teatralne, wokalne i taneczne dzieci z całej gminy Michałowice oraz gości - pokaz hiszpańskiego tańca sevillanas Akademii Tańca Fuente de la Amapola i występ szkoły tańca Twins Step – Paweł Hamryszak. A poza sceną dzieci miały okazję przejechać się konno, wziąć w udział w warsztatach zorganizowanych przez Policję oraz Straż Pożarną, zjeść kawałek pysznego ciasta czy wygrać upominek w loterii fantowej.

– Takie wydarzenia to świetna okazja zarówno do promocji gminy, jak i przede wszystkim przedstawienia mieszkańcom małych talentów, okazja do zaprezentowania czegoś, do czego dzieci przygotowywały się przez cały rok – mówi jedna z mieszkanek gminy Michałowice.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy