Bible-ing made in Poland

Na krakowskim Rynku chętni będą czytać Pismo Święte i medytować.

Medytacja Słowa Bożego i świadectwo wiary w przestrzeni publicznej to główny cel Bible-ingu. W Krakowie akcja po raz pierwszy odbędzie się w niedzielę 30 czerwca pod kościołem św. Wojciecha na Rynku Głównym.

Pomysł akcji jest prosty. – Chodzi o połączenie dwóch rzeczy: medytacji Słowa Bożego ze świadectwem w przestrzeni publicznej. Bible-ing adresowany jest do każdego, kto chce wziąć Pismo Święte i przyjść na krakowski Rynek, żeby wspólnie z nami się pomodlić – mówi KAI o. Grzegorz Kramer SJ, organizator krakowskiego Bible-ingu. – Mam nadzieję, że akcję powtórzymy i wpiszemy się w ten sposób w podobne akcje w wielu polskich miastach – dodaje jezuita z duszpasterstwa powołań Prowincji Polski Południowej.

Bible-ing to medytacja i dzielenie się Słowem Bożym w przestrzeni publicznej. Ma ściśle określony przebieg. Uczestnicy akcji umawiają się w konkretnym miejscu i czasie najczęściej za pośrednictwem mediów społecznościowych. Siadają w kręgu plecami do siebie. Przez 15 minut medytują nad wybranym fragmentem Pisma Świętego. Po czym wstają i w mniejszych grupkach, już twarzą do siebie, dzielą się Słowem Bożym przez kolejny kwadrans.

W Krakowie medytacja rozpocznie się o godz. 19.30 pod kościołem św. Wojciecha na Rynku Głównym.

Pomysłodawcami Bible-ingu są członkowie Wspólnoty św. Jana z jezuickiego Duszpasterstwa Akademickiego DĄB w Warszawie. Podobne akcje odbywają się także w Trójmieście, Olsztynie, Częstochowie, Łodzi i Lublinie.

« 1 »