Nowy numer 9/2021 Archiwum

Ty wiosłuj, Jemu oddaj ster

Zaproszenie na rekolekcje powołaniowe dla dziewcząt.

Nasze życie, czy tego chcemy czy nie, często przypomina łódkę płynącą przez wzburzone morze. Cierpienie fizyczne i duchowe, trudności niczym fale wdzierają się do łodzi naszego życia. Opadają ręce zmęczone wiosłowaniem, a serce wypełniają lęk i beznadzieja. Wydaje się, że na niebie naszego życia pogasły już wszystkie gwiazdy... Wydaje się, bo zapominamy o spojrzeniu w niebo, bo brakuje sił, by oderwać się od cierpienia. I to jest właśnie ten czas, kiedy szczególnie potrzebujemy Jezusa. To On może – jeśli Go o to poprosimy – przejąć ster naszej życiowej łodzi, poprowadzić nas przez wzburzone wody życia i pomóc spojrzeć w niebo.

– Dlatego zatrzymaj się na chwilę, wycisz, zamyśl, oderwij się od pędzącego w szaleńczym wyścigu świata i odpocznij, oddaj Jezusowi ster nad łodzią swego życia, a potem zacznij wiosłować i zobacz, jak zmienia się twoje życie. Każda z nas potrzebuje czasami takiej chwili zadumy nad sobą, nad życiem, nad przyszłością. Specjalnie dla ciebie organizujemy te rekolekcje. Przyjedź do Leżajska... – zapraszają siostry ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, którego Dom Generalny znajduje się w podkrakowskich Niepołomicach.

Rekolekcje, których koszt wynosi zaledwie 50 zł (plus koszt dojazdu do Leżajska), odbędą się od 2 do 4 sierpnia. W programie siostry zaplanowały codzienną Mszę św., możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, adorację Najświętszego Sakramentu, konferencje, spotkania, rozmowy. Na rekolekcje koniecznie trzeba zabrać Pismo Święte, rzeczy osobiste, zeszyt i coś do pisania, a do tego jeszcze dobry humor, szczyptę optymizmu, chęć stworzenia wspólnoty, instrument (jeśli ktoś jest uzdolniony muzycznie).

By się zapisać, wystarczy wysłać e-mail ze swoimi danymi osobowymi pod adresem: siostry@siostry.info. Można też skontaktować się z siostrami: Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Dom Generalny, ul. Myśliwska 13, 32-005 Niepołomice, tel. (12) 281 18 74, www.siostry.info.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama