Nowy numer 3/2019 Archiwum

Figura Serca Jezusa stanie w Jachówce

Kard. Stanisław Dziwisz wyraził zgodę na poświęcenie ufundowanej przez ojców jezuitów figury Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Uroczystość odbędzie się w najbliższą  niedzielę 30 czerwca w Jachówce, gdzie niegdyś stał dom sł. Bożej Rozalii Celakówny, wielkiej czcicielki Najświętszego Serca Pana Jezusa, której proces beatyfikacyjny trwa. Rozpocznie się Mszą św. o godz.10.30 w kościele parafialnym w Jachówce. Po niej nastąpi poświęcenie figury NSPJ, która usytuowana jest na rodzinnej działce Rozalii. Wszystkie prace przy budowie postumentu oraz montażu figury nadzorował i wykonywał, przy współudziale mieszkańców, Stanisław Burliga.

Na postumencie został wygrawerowany napis: „Małgorzata Maria [Alacoque – przyp. red.] dała poznać światu Moje Serce, wy zaś kształtujcie dusze na modłę Mojego Serca”. Słowa te stanowią ideę posłannictwa Rozalii - osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu, które jest podstawą i fundamentem jakiejkolwiek intronizacji, czy to rodzinnej, czy społecznej.

Prace porządkowe na działce w Jachówce rozpoczęły się w czerwcu ub. roku na zlecenie krakowskiej Kurii Metropolitalnej, która upoważniła Sekretariat Generalny Dzieła Osobistego Poświęcenia się NSPJ do opieki nad tą nieruchomością związaną historycznie z kultem sł. Bożej Rozalii Celakówny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy