Nowy numer 37/2021 Archiwum

Stypendia dla uzdolnionych

W Kościele Matki Boskiej Ostrobramskiej w Lasie już po raz szósty odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Michaliny Gostyńskiej, zmarłej nauczycielki.

We wręczeniu nagród 30 czerwca wzięli udział rodzice nagrodzonych dzieci, wójt Gminy Ślemień Andrzej Piecha wraz z małżonką, obecni i byli dyrektorzy szkół Edyta Gołek, Alicja Kijas, Edyta Targosz, sołtys wsi Józef Ponikiewski, a także mieszkańcy.

– Nagroda ta przyznawana jest od sześciu lat wybitnym uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce oraz zostali finalistami lub laureatami konkursów szczebla powiatowego lub wojewódzkiego, a także czynnie brali udział w życiu Kościoła i lokalnej społeczności – mówi ks. proboszcz Adam Banasik, który wspólnie z profesorem Marianem Pasko byli inicjatorami wręczania tejże nagrody.

Prof. Marian Pasko przypomina, że przyznawana nagroda jest formą uczczenia pamięci Michaliny Gostyńskiej, nauczycielki, która w okresie powojennym pomagała uczniom w zdobywaniu upragnionego wykształcenia. – Dzięki jej determinacji i zaangażowaniu, wielu uczniów otrzymało tę jedyną i niepowtarzalną szansę kontynuowania nauki w szkołach na Śląsku – podkreśla prof. Pasko.

W tym roku laureatkami nagrody zostały Karolina Góra i Aleksandra Tomiczek – uczennice aktywnie działające w szkole oraz w scholi kościelnej, posiadające nieprzeciętne talenty plastyczne.

Nagrodę otrzymał także Tomasz Adamek, który uzyskał bardzo dobre wyniki w nauce, chętnie bierze udział w przedstawieniach organizowanych przez szkołę czy innych konkursach.

Zgodnie z decyzją komisji, kolejną nagrodzoną została Aleksandra Krzak – laureatka konkursu biologicznego, biorąca udział w licznych zawodach sportowych, uzyskująca bardzo wysokie wyniki w gimnazjadach piłki siatkowej dziewcząt. Do grona nagrodzonych dołączyła także Monika Targosz, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej, która osiągnęła bardzo dobre wyniki w nauce oraz która aktywnie włącza się w życie szkoły.

W tym roku przyznano także dwa wyróżnienia – Marcie Gołuch, biorącej udział w konkursach plastycznych oraz Kamilowi Gąsiorkowi, uczniowi o wyjątkowych zdolnościach plastycznych stosującemu w swoich pracach różnorodne środki artystyczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama