Nowy numer 37/2021 Archiwum

Juliada - święto młodzieży

Tegoroczna, 15. już Juliada potrwa aż do 28 lipca.

Juliady nikomu przedstawiać nie trzeba, znają ją bowiem wszyscy, od najmłodszych do najstarszych mieszkańców Krakowa, którzy pamiętają, jak przed laty, w 1999 r., nieśmiało stawiała swoje pierwsze kroki. Wtedy była weekendową imprezą, odbywającą się na płycie Rynku Głównego i przyciągającą rzesze młodzieży grającej w koszykówkę, piłkę nożną czy jeżdżącą na deskorolkach. Z czasem Juliada coraz bardziej rozwijała skrzydła i nabierała rozmachu, aż w końcu (kilka lat temu) organizatorzy – Urząd Miasta, Stowarzyszenie „Siemacha” (z ks. Andrzejem Augustyńskim, pomysłodawcą imprezy, na czele) i Centrum Rozwoju Com-Com Zone – zdecydowali, że impreza trwać musi cały lipiec. Powód był prosty – chętnych do uczestnictwa w rozgrywkach sportowych z roku na rok przybywało, bo od siedzenia na podwórku woleli profesjonalnie przygotowane zawody. Pojawiło się też odpowiednie zaplecze sportowe (Com-Com Zone), mogące pomieścić setki młodych ludzi uprawiających najróżniejsze dyscypliny sportowe: od piłki nożnej zaczynając, przez futsal, sztuki walki (takie zawody też kiedyś były), break dance, na streetballu kończąc.

Tegoroczna Juliada wystartowała 29 czerwca i potrwa do 28 lipca. W tym czasie rozgrywane są zawody w 9 dyscyplinach: streetballu, piłce ręcznej, tenisie stołowym, futsalu (piłka nożna halowa), piłce nożnej, badmintonie, siatkówce, szachach i break dance.

Odbywają się one w nowohuckim Centrum Rozwoju Com-Com Zone (ul. Ptaszyckiego 6) oraz na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (przed Galerią Krakowską). Tam też 27 i 28 lipca chętni będą mogli skorzystać (bezpłatnie) ze ściany wspinaczkowej.

Honorowym patronem imprezy od kilku już lat jest Jerzy Dudek. – Podczas Juliady młodzież może korzystać ze wszystkich zajęć za darmo. To ważne, bo wielu rodziców nie stać na to, by zorganizować dzieciom wakacyjny wyjazd, czy zapisać je na zajęcia – podkreśla i dodaje, że on sam, przed laty, rozpoczął sportową przygodę właśnie poprzez uczestnictwo w bezpłatnych zajęciach piłkarskich.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń do udziału w rozgrywkach oraz kategorii wiekowych można znaleźć na stronie: www.mlodziez.info.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama