Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wakacje z Caritas

Grupa 200 dzieci wyjechała na kolonię zorganizowaną przez krakowską Caritas.

Dzieci będą wypoczywały przez 10 dni w Głuchołazach (województwo opolskie). – To już drugi pobyt kolonijny, który organizujemy w tej miejscowości – mówi ks. Bogdan Kordula, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Opiekę na dziećmi i młodzieżą na wakacjach sprawować będą pedagodzy i wolontariusze z Caritas, którzy za swoją pracę nie pobierają  wynagrodzenia. Duchową opiekę natomiast zapewniają kapłani. Dla uczestników kolonii przygotowany został atrakcyjny program pobytu, m.in. wycieczki i... szukanie złota w strumieniu.

W tym roku dzięki krakowskiej Caritas na wakacje wyjedzie w sumie 550 dzieci i młodzieży. Na sfinansowanie wyjazdów i pobytu przeznaczono m.in. pieniądze z rozprowadzania świec w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma