GN 37/2021 Archiwum

Jazda ze św. Krzysztofem

W wielu parafiach diecezji krakowskiej z okazji wspomnienia św. Krzysztofa kapłani poświęcili pojazdy wiernych.

W Ludźmierzu poświęcone samochody przejeżdżały przez fragment ogrodu różańcowego, a każdy kierowca dostawał naklejkę z wizerunkiem Matki Boskiej Ludźmierskiej. – Wielu pielgrzymów przyjeżdża do nas autami. Zawsze polecamy ich szczególnej opiece – mówi jeden z duszpasterzy ludźmierskich.

Do Ludźmierza w ciągu roku swoimi samochodami przyjeżdżają strażacy z wielu jednostek OSP w regionie. Pokonują trasę z Zakopanego do sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, jadąc Szlakiem Papieskim, który w 1997 r. swoim papamobile pokonał Jan Paweł II.

Przypomnijmy, że w Ludźmierzu trwa rok jubileuszowy z okazji 50-lecia koronacji figury Matki Boskiej Ludźmierskiej. Główne uroczystości, które zaplanowano na 15 sierpnia, zostaną poprzedzone Dniami Maryjnymi. 6 sierpnia do sanktuarium przybędą różne grupy, które przez rok tu pielgrzymowały, m.in. Rycerze Kolumba, zespoły regionalne, wierni z dekanatów Zakopane i Biały Dunajec. 7 sierpnia kapłani, siostry zakonne, misjonarze będą się modlić – wspólnie z góralami z Niedzicy i Białki Tatrzańskiej – o powołania kapłańskie i zakonne. 8 sierpnia to czas modlitwy za ojczyznę i region.

Do Ludźmierza przyjadą samorządowcy, służby mundurowe OSP, PSP, GOPR, TOPR, policjanci, strażnicy gminni i miejscy. 9 sierpnia przed figurą Gaździny Podhala modlić się będą dzieci i młodzież. Zaplanowano także jubileuszową adorację figury MBL. „Modlitwa za zagubionych, wątpiących i pogrążonych w grzechach, chorych” – to temat na 10 sierpnia. Wtedy do Ludźmierza przybędą członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, służba medyczna i zespoły charytatywne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama