Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ojcze Święty, czekamy!


– Jesteśmy umówieni na spotkanie na najbliższe Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie – powiedział podczas Mszy św. kończącej ŚDM w Rio de Janeiro papież Franciszek.

Tuż po ogłoszeniu, że kolejne spotkanie młodych odbędzie się za trzy lata w stolicy Małopolski, bazyliką Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach wstrząsnęła burza oklasków i okrzyków radości. „Dziękujemy! Zapraszamy!” – skandowała młodzież zgromadzona na czuwaniu „Rio w Krakowie”. Gdy wrzawa przycichła, bp Damian Muskus odczytał oświadczenie kard. Stanisława Dziwisza.

„Razem z całym Kościołem w Polsce cieszę się, że Ojciec Święty przyjął propozycję i zaproszenie, skierowane do niego przez najwyższe władze Rzeczypospolitej Polskiej oraz Episkopat Polski. W ten sposób spełnił pragnienie tak wielu młodych ludzi, którzy od dawna chcieli świętować swoją wiarę w ojczyźnie i mieście Karola Wojtyły” – napisał metropolita krakowski. „Ojcze Święty Franciszku, czekamy na Ciebie oraz na Twoich i naszych młodych przyjaciół z całego świata” – zapewnił.


– To nie jest tylko wyzwanie logistyczne, ale przede wszystkim duchowe – mówił po zakończeniu Eucharystii bp Damian Muskus. – Musimy się duchowo przygotować do tego wydarzenia, bo taki jest sens ŚDM. Młodzi nie przyjeżdżają po to, żeby uczestniczyć w jakiejś uroczystości przy pięknym ołtarzu, korzystać z doskonałej infrastruktury, ale przyjeżdżają dzielić się swoją wiarą. Musimy teraz być silni wiarą, żeby oni mogli od nas czerpać, czytać nasze świadectwo wiary – podkreślił.


Szerzej o „Rio w Krakowie” i historii starań Krakowa o organizację Światowych Dni Młodzieży piszemy na ss. IV–V.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama