Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ścieżka coraz dłuższa

Dwa nowe odcinki ścieżki pieszo-rowerowej powstają w Nowym Targu.

Choć są one traktowane jako dwie osobne inwestycje (dofinansowywane z dwóch różnych programów unijnych), tworzą spójną całość. Trasa, którą - oczywiście - można przemierzać w obie strony, zaczyna się platformą widokową w Borze na Czerwonem, a kończy się obecnie pod mostem na Czarnym Dunajcu (na "zakopiance").

Jakie to inwestycje?

Zakończyła się już budowa nowotarskiego odcinka Rowerowego Szlaku Kulturowego wokół Tatr. Łączy on wspomniany most na "zakopiance" z Parkiem Miejskim im. Adama Mickiewicza. Odcinek ma 367 m i kosztował ponad 173 tys. zł. Jest dofinansowany przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007–2013.

Ścieżka coraz dłuższa   Trasa liczy w sumie 5,11 km i ma około 40 m różnicy wzniesień Źródło: Google Maps

Nadal trwa budowa (wykonawca ma czas do końca sierpnia) odcinka pomiędzy nowym mostem (łączy Kowaniec z ul. Waksmundzką) a Parkiem Miejskim przy lodowisku. Ten odcinek współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności. W tym przypadku wybudowane będzie 967 m ścieżki za kwotę ponad 321 tys. zł.

Pracownik Urzędu Miasta wybrał się na całą ścieżkę z telefonem komórkowym wyposażonym w odbiornik GPS i przy użyciu popularnego programu Endomondo wytyczył trasę na mapach Google. Liczy ona w sumie 5,11 km i ma około 40 m różnicy pomiędzy najwyższym a najniższym punktem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama