Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wieża za wieżę

Krakowowi może wkrótce przybyć nowy, atrakcyjny punkt widokowy - tym razem na Kazimierzu.

Ponieważ wyższa wieża bazyliki pw. Najświętszej Maryi Panny (tzw. Hejnalica) zostanie w najbliższym czasie zamknięta dla turystów z powodu remontu, pojawił się pomysł, aby poddać renowacji wieżę bazyliki pw. Bożego Ciała na Kazimierzu i udostępnić ją do zwiedzania.

Ma ona aż 70 metrów wysokości, dzięki czemu roztacza się z niej piękna panorama miasta, doskonale widać m.in. Wawel. Aby jednak mogła posłużyć jako punkt widokowy, konieczne są pieniądze na remont, a z tym może być problem.

Krakowska bazylika mniejsza pw. Bożego Ciała jest siedzibą Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich od 600 lat. Pierwsze zapisy historyczne dotyczące związanej z nim parafii pochodzą z 1343 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma