Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wody! Wody!

Kiedy żar leje się z nieba, marzymy, by odpocząć w chłodnej wodzie. Czy w Krakowie jest to możliwe?

Po pięknych krakowskich basenach: "Cracovii", "Wiśle" czy "Polfie" zostały już tylko wspomnienia. Dawno zarosły trawą. Czy jest więc w ten upalny czas jakaś alternatywa dla wyjazdu nad akweny położone poza miastem? Na wielu krytych krakowskich pływalniach wisi kartka „Nieczynne”.  Do końca wakacji nie popływamy na basenach: Towarzystwa Sportowego "Wisła", "Korona", "YMCA" czy Międzyszkolnym Basenie Pływackim w Nowej Hucie. Pływalnia Uniwersytetu Pedagogicznego zostanie otwarta dopiero 12 sierpnia. Z kolei na AGH z trzech basenów dostępny będzie w sierpniu tylko jeden.

Gdzie zatem udać się w najbliższych dniach? Od początku sierpnia czynny jest znów basen Uniwersytetu Ekonomicznego. Swoje tory udostępniają także "Bronowianka", Park Wodny, Ośrodek Sportu i Rekreacji "Kolna". Przed wyjściem na baseny "Com- Com Zone", "J&J Sport Center" czy "Cascada" należy się upewnić, czy nie zostały wcześniej zarezerwowane.

Do 15 sierpnia otwarty jest "Kurdwanów Nowy", gdzie trwa akcja "Lato w mieście", w ramach której dzieci w wieku szkolnym płacą od poniedziałku do piątku 5zł/ 60 min, w godzinach 9.00 - 15.00. Tylko do 5 sierpnia można też korzystać ze sportowych torów pływalni AGH. Będą nieczynne do 18 sierpnia. Później natomiast niedostępne będą tory szkoleniowe.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się (ostatnie) odkryte kąpieliska "Clepardia" (Mackiewicza 14) i "Wandzianka" (Bulwarowa 1) czynne codziennie od 10 do 18. Na tych pływalniach przed 15.00 zapłacimy od 5 do 14 zł, po 15.00 od 2 do 10 zł za wejście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama