Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kardynał polskich serc

Biały Kruk wydał album poświęcony pamięci kard. Stanisława Nagy'ego.

W auli Jana Pawła II w sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbyło się spotkanie upamiętniające śp. kardynała Stanisława Nagy’ego, będące jednocześnie promocją nowego albumu wydawnictwa Biały Kruk. „Kardynała polskich serc” (bo tak zatytułowany jest album) wspominali m.in. przyjaciele i najbliżsi współpracownicy (np. kapelan i studentka). Spotkanie zorganizowano siedem tygodni po śmierci kardynała.

Rozpoczęło się modlitwą prowadzoną przez bp. Jana Zająca, który opowiedział też o chwilach, jakie spędził z kardynałem – prorokiem naszych czasów, gigantem duchowym, apostołem miłosierdzia. Wieczór uświetnił też krótki koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu Jana Kowalczyka – publiczność najpierw nieśmiało z nim śpiewała, by w końcu pełnym głosem zaśpiewać wraz z artystą utwór „Ojczyzna”. Po koncercie wszyscy mogli zobaczyć film dokumentalny, który powstał z okazji 90. urodzin kardynała.

– Kard. Nagy był osobą niezwykle skromną, nie lubił mówić o sobie, ani o przyjaźni z papieżem Janem Pawłem II. Zmieniło się to dopiero w ostatnich latach jego życia. Bardzo chciałam, by piękne wspomnienia związane z kardynałem nigdy się nie zatarły, by zostały zapisane nie tylko na kartach książki, ale przede wszystkim w naszym sercu – mówiła Jolanta Sosnowska, autorka albumu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama