Nowy numer 44/2020 Archiwum

Radość muzyki i tańca

Krakowian będą radowały zespoły muzyczne z Węgier i innych krajów.

Przyjadą dwie orkiestry i dwa chóry węgierskie oraz zespoły taneczne z Anglii, Bułgarii i Turcji. Od 9 do 11 sierpnia pod Wawelem odbywać się bowiem będzie Letni Festiwal Muzyki i Tańca.

Festiwal, organizowany przez węgierski Muzsa Fesztivál, od kilku lat odbywa się w ważnych europejskich ośrodkach kultury, m.in. w Budapeszcie, Pradze, Paryżu, Dubrowniku, Salzburgu oraz Madrycie. - Teraz przyszła pora na Kraków. Artyści będą widoczni w centrum miasta. Chóry zaprezentują się w bazylice Mariackiej oraz w kościele ojców dominikanów, zaś orkiestry dęte i mażoretki będą defilować w okolicach Rynku Głównego i Plant, po czym wraz z zespołami tanecznymi wystąpią na pl. Szczepańskim w ramach "Lata Leniwców". To wszystko już pierwszego dnia festiwalu, czyli w piątek 9 sierpnia w godzinach popołudniowych. W sobotę wykonawcy będą wędrować po Krakowie. Część z nich ponownie wystąpi na pl. Szczepańskim, inni przeniosą się do parku Decjusza na muzyczny piknik przy Galerii Bronisława Chromego, gdzie słuchacze przy dźwiękach muzyki będą mogli podziwiać prace profesora, a także skosztować wyśmienitych wyrobów serwowanych w niedawno otwartej kawiarni "Sjesta". Będzie ich można także zobaczyć na Kazimierzu w Starej Zajezdni, gdzie uświetnią Dzień Świętego Wawrzyńca – poinformował Aleksander Małkiewicz z Agencji Artystycznej "Cracovia Andante", która jest krakowskim współorganizatorem festiwalu.

W przypadającym w niedzielę trzecim dniu festiwalu, również w Starej Zajezdni, odbędzie się gala finałowa, podczas której zobaczymy i usłyszymy wszystkich artystów. Wystąpią: orkiestra dęta i zespół mażoretek z Nyirbator (Węgry), orkiestra dęta z Sopron (Węgry), Csongrádi Kamarakórus (Węgry), Belvárosi Vegyeskar (Węgry), zespół taneczny "Accorn Morris" (Anglia), zespół taneczny Fidanki (Bułgaria), zespół taneczny Kusadasi Elif Name Folk Dance Group (Turcja) oraz chór "Hejnał" (Kraków).

Wstęp na wszystkie koncerty i występy jest wolny. Patronat prasowy nad festiwalem objął krakowski GN.

 

Program festiwalu:

8.08, godz. 20 – pl. Szczepański (w ramach "Lata Leniwców")

9.08, godz. 17 – pl. Szczepański (w ramach "Lata Leniwców")

9.08, godz. 18.30 – kościół św.św. Piotra i Pawła, ul. Grodzka 52 (chór "Csongradi")

9.08, godz. 19.30 – bazylika Mariacka, Rynek Główny (chór "Belvarosi" oraz chór "Hejnał")

10.08, godz. 16 – Stara Zajezdnia, ul. św. Wawrzyńca 12 (w ramach "Dnia Św. Wawrzyńca")

10.08, godz. 16 – park Decjusza, kawiarnia "Sjesta" – Galeria B. Chromego

10.08,  godz. 16 – pl. Szczepański (w ramach "Lata Leniwców")

10.08, godz. 19.30 – bazylika Mariacka, Rynek Główny (chór "Belvarosi" i chór "Csongradi")

11.08, godz. 15 – pl. Szczepański (w ramach "Lata Leniwców")

11.08, godz. 18 – koncert finałowy, Stara Zajezdnia, ul. św. Wawrzyńca 12

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama