Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rowerowa biblioteka

7 sierpnia na Bulwarach Wiślanych ruszyła akcja "Lotna czytelnia". Organizatorzy zapraszają czytelników w każdą słoneczną środę sierpnia.

Pod Wawelem pojawił się nowy pojazd – trzykołowy rower cargo z białą chorągiewką i koszem pełnym... książek. Wypoczywający nad Wisłą przyglądali mu się zaciekawieni. Najodważniejszy okazał się spacerujący tamtędy smok, który jako pierwszy postanowił wybrać coś dla siebie. Po chwili zastanowienia zdecydował się na opowieść o... smokach.

Zasady są bardzo proste. Wystarczy podejść do specjalnie oznakowanego roweru i wybrać dla siebie książkę, bez zbędnych formalności. Nie trzeba zakładać karty ani składać podpisów. Po przeczytaniu należy odłożyć ją do rowerowego kosza albo zanieść do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej. Organizatorzy mają nadzieję, że z akcji skorzystają rzeczywiście ci, którzy chcą poczytać i uczciwie zwrócą pożyczone publikacje.

Dlaczego biblioteka wychodzi na powietrze? – Bo tam są nasi czytelnicy! – mówi Agnieszka Będkowska, rzecznik WBP w Krakowie. – Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia.

Rzeczywiście, rowerowa biblioteka oferuje książki z różnych dziedzin – od baśni Andersena, przez „Tajemniczy ogród” i „W 80 dni dookoła świata”, po kryminały, fantastykę, literaturę kobiecą, lektury szkolne i poezje, m.in. Mickiewicza, Miłosza czy ks. Twardowskiego.

Biblioteka będzie czynna na Bulwarach Wiślanych w każdą słoneczną środę sierpnia od godz. 12 do 17. Organizatorami akcji są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Stowarzyszenie "Kraków Miastem Rowerów".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma