Nowy numer 2/2021 Archiwum

Góralska ewangelizacja

Od 15 do 18 sierpnia warto pojawić się w stolicy polskich Tatr.

Zakopane zaprasza bowiem wszystkich do uczestnictwa w kolejnej wakacyjnej ewangelizacji.

Wszystko rozpocznie się w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny o godz. 19 w kościele Świętego Krzyża od nabożeństwa maryjnego, połączonego z czuwaniem modlitewnym i procesją z figurą Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni krakowski zespół „W Miłości Zwycięstwo”.

W piątek 16 sierpnia o godz. 19 uczestnicy ewangelizacji przejdą w uroczystej Drodze Krzyżowej z Księżówki na Kalatówki. Tam odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a od godz. 22 do północy w parafii Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach będzie można przystąpić do sakramentu pokuty.

17 sierpnia w kościele Najświętszej Rodziny na Krupówkach od godz. 10 do 12 trwać będą ewangelizacyjne koncerty dla dzieci. O godz. 19 nabożeństwu o uwolnienie i uzdrowienie przewodniczyć będzie ks. Michał Olszewski, egzorcysta diecezji kieleckiej.

Ostatniego dnia, w niedzielę 18 sierpnia, uroczyste Msze św. w Roku Wiary odprawione zostaną: o godz. 9 w parafii NMP Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik (Olcza, os. Piszczory 13), o 9.30 w parafii Najświętszej Rodziny (ul. Krupówki 1a), o 11 w parafii Miłosierdzia Bożego (ul. Chramcówki 19), a o godz. 12 w parafii Świętego Krzyża (ul. Zamoyskiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama