Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czas bukietów

Matka Boska Zielna tuż, tuż. Pora szykować bukiety! W czwartek wielki konkurs na Małym Rynku.

Instytut Dziedzictwa ogłasza IV edycję konkursu „Cudowna moc bukietów”. Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy Małopolski bez żadnych ograniczeń wiekowych. Będzie szansa wygrać wiele cennych nagród, a rozstrzygnięcie nastąpi 15 sierpnia na scenie głównej, usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie.

„Nasz konkurs organizujemy w trzech kategoriach: bukiet tradycyjny i bukiet miejski, a także – nowość w tym roku – »Mały bukiet«, czyli coś dla dzieci” – zaprasza Liliana Sonik, pomysłodawczyni konkursu i prezes Instytutu Dziedzictwa.

Bukiety zbierane będą przy scenie od 10.00 do 13.00. Potem odbędzie się program artystyczny, prowadzony przez Mieczysława Czumę i Leszka Mazana. Zaśpiewa Joanna Słowińska z zespołem. Po poświęceniu bukietów ok. 14.30 zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Jak wyglądały bukiety w ubiegłych latach? „Z niektórych wsi przyjeżdżają prawdziwe arcydzieła stworzone nie tylko z kwiatów, ale i owoców. Są maliny, leszczyny, jarzębina. Czasem pojawiają się kolorowe warzywa: marchewka czy dynia” – mówi Liliana Sonik. I uprzedza autorów bukietów miejskich, by przestrzegali jednej zasady: muszą to być rośliny z naszego otoczenia, z uwzględnieniem dziko rosnących. Bez kwiatów egzotycznych. I nie można używać nic sztucznego do owijania bukietów. A zatem – ruszajmy na łąki (a nie do kwiaciarni)!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama