Nowy numer 24/2021 Archiwum

Uzdrawiające „Credo”

Modlitwa, koncerty, przeżycia, świadectwa i wspomnienia z II Światowego Kongresu Miłosierdzia Bożego powracają - najpierw dzięki albumowi, a także w filmie dokumentalnym „Miłosierdzie źródłem nadziei”.

Dokument, po premierze 9 sierpnia, można już kupować. W ciągu 40 minut autorzy przywołują niezwykłą atmosferę i najważniejsze wydarzenia kongresu. Kto w nich nie uczestniczył, ma teraz drugą szansę.

Może przyglądnąć się z bliska temu, co działo się w Łagiewnikach w pierwszych dniach października 2011 roku, może zobaczyć przede wszystkim ludzi, czcicieli Bożego miłosierdzia, może usłyszeć świadectwa ludzi z całego świata, którzy przyjechali do Łagiewnik dziękować Chrystusowi za Jego miłosierną miłość. W filmie pojawia się m.in. świadectwo uzdrowionej cudownie siostry Marie Simonne Pierre.

Narratorem filmu jest kard. Stanisław Dziwisz, a o Bożym miłosierdziu opowiadają także podopieczni wspólnoty Cenacolo. Leczą tam dusze ludzie po życiowych przejściach. W wyjątkowym spektaklu "Credo", który sami wystawili, wykrzykują swoje własne Credo. Tak, jak Marco, jeden z uzdrowionych we wspólnocie, który mówi, że dopiero tam poznał piękno życia. "To nie spektakl, to prawda" - mówili. Nie określili siebie jako profesjonalistów, ale jako odkrywców życia dzięki miłosierdziu Boga. Wciąż aktualne sceny sprzed dwóch tysięcy lat przedstawili w sposób prosty, ale przejmujący. Ruchem, głosem, strojami, przy grze świateł oraz tworzącej nastrój muzyce, przywołali i dramat pierwszego grzechu, i beztroskę wesela w Kanie. A wszystko w skromnej scenografii, którą jest jedynie przestrzeń z symbolicznym drzewem.

Także i do tych chwil możemy wrócić dzięki filmowi wyprodukowanemu przez Fundację "Sanktuarium Miłosierdzia Bożego" oraz wydanemu wcześniej albumowi. Na 160 stronach oglądamy w nim kongres w obiektywie fotoreportera Jacka Bednarczyka.

Do zdjęć redaktorzy książki: bp Jan Zając, ks. Robert Tyrała, ks. Franciszek Ślusarczyk, s. Salwatricze Musiał oraz Przemysław Bednarz dodali najważniejsze słowa z homilii i konferencji kongresu (teksty wszystkich wystąpień znalazły się na dwóch płytach dołączonych do albumu).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama