GN 2/2021 Archiwum

Mali naukowcy

Uniwersytet Jagielloński otwiera naukowe przedszkole dla dzieci swoich pracowników.

Jagiellońskie Centrum Innowacji spieszy z pomocą naukowcom, którzy są rodzicami, a - pracując w kampusie na Ruczaju - spóźniali się do przedszkoli po odbiór pociech. Nowa placówka przy ul. Bobrzyńskiego 14 będzie czynna codziennie od godz. 7 do 18, ale w razie potrzeby, za dopłatą, opiekunowie zajmą się dziećmi po godzinie 18 i w weekendy. W przedszkolu prowadzone będą dwie grupy – pierwsza dla podopiecznych w wieku 2,5–3 lat, druga – dla cztero- i pięciolatków.

Każde dziecko w ramach czesnego będzie miało zagwarantowane zajęcia z języka angielskiego, muzyczno-rytmiczne, plastyczno-manualne, logopedyczne i gimnastyczne. Weźmie też udział w doświadczeniach naukowych, koncertach i wizytach w muzeum czy teatrze. Z dodatkowo płatnej oferty może wybrać zajęcia z psem terapeutycznym, ceramiczne, tkackie, kulinarne, taneczne, naukę języka chińskiego lub basen.

Jak podają organizatorzy, na dzieci czeka „ wspaniała zabawa niepostrzeżenie zamieniająca się w naukę”. Szczególny nacisk zostanie tu położony na edukację przyrodniczą. Nie zabraknie także lekcji savoir-vivre'u. Podopieczni nauczą się nakrywać do stołu, a posiłki będą jeść w specjalnym pomieszczeniu, na eleganckiej zastawie dziecięcej.

W celu ułatwienia kontaktu przedszkole wykorzysta platformę Inforodzic, za pomocą której rodzice będą otrzymywali wiadomości organizacyjne i indywidualne informacje o dziecku, zamówią posiłki, poinformują o nieobecności pociech, a także zobaczą videoblogi z zajęć.

Placówka zacznie pracę we wrześniu, ale oficjalne otwarcie nastąpi wraz z początkiem roku akademickiego. 22 października rektor uroczyście pasuje najmłodszych na przedszkolaków. Jednorazowe wpisowe wynosi 500 zł, a miesięczna opłata – 550 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama