Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jubileuszowy festyn

Po raz 20. odbędzie się lubiany festyn na krakowskim Kurdwanowie.

31 sierpnia i 1 września na uczestników festynu organizowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Kurdwanów Nowy” czeka wiele atrakcji.

W sobotę na terenie szkolnych obiektów sportowych przy ul. Bujaka 15 zgromadzą się przede wszystkim miłośnicy sportu i zwierząt. - O godz. 9 rozpocznie się turniej piłki nożnej, o godz. 10 zaś - 10. edycja wystawy i konkursu psów „4 łapy”, prowadzona przez Magdę Hejdę z Telewizji Kraków - poinformował Piotr Wasilewski z agencji public relations, zajmującej się od wielu lat medialnym nagłośnieniem festynu „Jesień Kurdwanów”.

Grupa Fitness Azik zaprasza na godz. 15 na warsztaty taneczne zumby. O godz. 17 zaś rozpocznie się towarzyski mecz piłkarski  Przyjaciele Kurdwanowa kontra Drużyna TVP Kraków. - Dochód z meczu zostanie przekazany na cele dobroczynne - zapowiedział Stanisław Sierant, prezes SM „Kurdwanów Nowy”, pomysłodawca festynu. W sobotę odbędzie się też akcja „Adoptuj weterana”. - Ta odbywająca się po raz pierwszy akcja, organizowana we współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, ma pomóc znaleźć opiekunów dla starszych psów z azylów, które mają mniejsze szanse na znalezienie ciepłego domu – powiedział P. Wasilewski.

Artystyczna część festynu odbędzie się w niedzielę 1 września w parku należącym do SM „Kurdwanów Nowy”. Poprowadzi ją znana krakowska aktorka i pieśniarka Małgorzata Krzysica. O 10.30 zostaną otwarte bufety i place zabaw. O 13.15 rozpoczną się występy i  konkursy. Wystąpią m.in. Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Kleczy (godz. 14.25 i 15.05), Małgorzata Krzysica (godz. 15.20), Ala Boncol z zespołem Koalicja (godz. 15.55), Zespół Pieśni Słowiańskiej „Prasłowianki”  (godz. 19.20) i Grupa VOX (godz. 20). Od godz. 11 do 16 w parku będzie można honorowo oddać krew.

- Nasz festyn przyciągał zawsze zarówno artystów stawiających pierwsze kroki, jak i tych już renomowanych. W poprzednich edycjach występowali m.in.: Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Skaldowie, Wawele, Zbigniew Wodecki – powiedział P. Wasilewski.

Kurdwanowski festyn cieszy się dużym powodzeniem. - Uczestniczą w nim nie tylko mieszkańcy naszego stuhektarowego osiedla, gdzie mieszka ponad 13 tys. osób, lecz także mieszkańcy z innych dzielnic Krakowa, a nawet jego okolic – powiedział S. Sierant. - Warto dodać, że kolejne edycje naszej imprezy nie obciążają kieszeni spółdzielców, gdyż są organizowane głównie z pieniędzy od sponsorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama