Nowy numer 31/2021 Archiwum

Troszeczkę serca... dla bursy!

Koncert poprowadzą Krzysztof Piasecki i Łukasz Lech, a wystąpią Eleni i Piotr Kita, w którego wykonaniu usłyszymy piosenki Andrzeja Zauchy.

- Dlaczego organizujemy koncert? Powód jest prosty: już za kilka tygodni rozpocznie się nowy rok akademicki, a w bursie przy pl. Sikorskiego 13 trwa kolejny etap prac remontowych. Trzeba je skończyć do końca września, a pomoże w tym właśnie wieczór z piękną muzyką - tłumaczą siostry Maria Kasprzak i Edwina Nabiałkowska, krakowskie sercanki odpowiedzialne obecnie za kampanię 123456serc.pl. W lipcu zastąpiły na tym stanowisku s. Aleksandrę Nosalską, pomysłodawczynię akcji, i s. Karmen Wojdyłę, która dzielnie ją wspierała.

- Dbamy o to, by w roku akademickim nasze dziewczyny miały jak najlepsze warunki do nauki i - po prostu - do mieszkania w Szczęśliwym Domu, który dla nich budujemy. Dlatego bursę możemy remontować tylko w wakacje. W poprzednich dwóch latach dużo udało się już zrobić, ale jeszcze więcej przed nami... - dodaje s. Edwina.

Trwająca od dwóch lata kampania polegająca na wykupowaniu za pośrednictwem strony www.123456serc.pl symbolicznych serduszek daje bardzo konkretne efekty. Nie tylko wciąż „idzie” w świat (docierając np. do Francji i Kanady) i łączy ludzkie serca, ale przede wszystkim, dzięki wpłatom darczyńców z Klubu Szczodrych Serc i złotówkom zasilającym specjalne konto, pozwala na planowanie dalszych prac. A do tego, że bursa wymaga remontu, nikogo przekonywać już nie trzeba. Wiedzą to także Czytelnicy „Gościa”, bo o akcji pisaliśmy już wielokrotnie.

- Od 10 października 2012 r. do dziś (4 września), czyli przez cały drugi etap akcji, wykupione zostały ponad 2822 serca. W ten sposób udało nam się zebrać prawie 99 tys. zł – mówi s. Maria. Ta kwota połączona z budżetem remontowym Bursy im. sł. B. Matki Klary Szczęsnej dała sercankom zielone światło do rozpoczęcia niezbędnych prac w piwnicach – w kotłowni i w kuchni.

Troszeczkę serca... dla bursy!   - Tu na razie jest sterta gruzu, ale już w październiku będzie kuchnia na miarę XXI wieku - cieszą się siostry sercanki Monika Łącka /GN W pierwszej kolejności zostały zdemontowane ścianki działowe, tynki, stare posadzki, rozebrany został również piec kaflowy. Na etapie prac, który trwa obecnie, trzeba też obniżyć poziom całego pomieszczenia o 40 cm, żeby po założeniu specjalnej żelbetonowej, zbrojonej płyty, która wzmacnia podłoże, kuchnia zachowała odpowiednią wysokość. Obniżenia wymagają także instalacje kanalizacyjna i wodociągowa.

By remont kotłowni mógł sprawnie przebiegać, potrzebna była ekspertyza w zakresie ochrony przeciwpożarowej budynku (który trzeba dostosować do standardów unijnych i nowych przepisów). Wymiana starych pieców na kondensacyjne wymusiła bowiem naniesienie poprawek w projekcie budowlanym. W związku z tym koszty remontu wciąż rosną, a na wykupienie czeka jeszcze 116 306 serc...

- O wszystkich naszych ofiarodawcach nieustannie pamiętamy w modlitwie, także podczas Mszy św. odprawianej co tydzień w ich intencji. W tym roku zmarły cztery osoby należące do Klubu Szczodrych Serc - za nie również się modlimy, bo wstępując do klubu, zostaje się w nim na zawsze - zapewniają s. Maria i s. Edwina.

Wyjątkowym wydarzeniem-podziękowaniem dla wszystkich darczyńców będzie koncert „Troszeczkę serca”, połączony z aukcją, na który Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza 21 września do Filharmonii Krakowskiej. Poprowadzą go Krzysztof Piasecki i Łukasz Lech (początek o godz. 18), a wystąpią Eleni i Piotr Kita (w jego wykonaniu usłyszymy piosenki Andrzeja Zauchy).

Wejściówki w formie cegiełek w cenie 50 i 70 zł można kupić od 15 sierpnia w kasie Filharmonii Krakowskiej, w punkcie Info Kraków (ul. św. Jana 2) oraz pisząc pod adresem: bursa@123456serc.pl i dzwoniąc pod numery: 695 303 794 lub 782 164 427.

Honorowy patronat nad koncertem objął kard. Stanisław Dziwisz, patronat medialny - m.in. „Gość Niedzielny”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama