GN 32/2018 Archiwum

Apel metropolity krakowskiego

Kard. Stanisław Dziwisz przyłączył się do prośby ojca świętego Franciszka o modlitwę w intencji pokoju w Syrii.

Metropolita krakowski w swoim apelu przypomina, że papież wybrał najbliższą sobotę na dzień modlitwy i postu w intencji pokoju dla tego narodu. Sam ojciec święty będzie wtedy przewodniczył czuwaniu modlitewnemu na placu św. Piotra, które potrwa od godz. 19 do północy.

„Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, proszę, aby w sobotę 7 września w kościołach Archidiecezji Krakowskiej została zorganizowana i podjęta modlitwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Syrii. Niech włączą się w nią wszystkie wspólnoty parafialne w sposób, jaki duszpasterze uznają za najbardziej właściwy” – napisał kard. Stanisław Dziwisz.

„Dzieło pokoju w udręczonej wojną i przemocą Syrii powierzmy Matce Boskiej Fatimskiej i bł. Janowi Pawłowi II, szczególnie podczas nabożeństw Wieczoru z Błogosławionym, które w pierwsze soboty miesiąca odprawiane są w naszych kościołach” – wzywa kardynał.

Zachęca również, by ofiarami wesprzeć Sekcję Polską Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które angażuje się w pomoc materialną dla mieszkańców Syrii.

„Wszystkich, którzy w duchu solidarnej miłości bliźniego spieszą z pomocą uciemiężonym braciom w Syrii, z serca błogosławię – kończy swój apel kard. Dziwisz.


Modlitwa wstawiennicza o pokój w Syrii:

Boże Miłosierdzia,
Usłysz krzyki rozpaczy mieszkańców Syrii.
Pociesz tych, którzy cierpią z powodu doznanej przemocy.
Pociesz tych, którzy opłakują swoich zmarłych.
Daj siłę sąsiednim krajom, aby chętnie przyjęły uchodźców z Syrii.
Przemień serca tych, którzy chwycili za broń;
I chroń tych, którzy poświęcają się dla pokoju.
Boże nadziei, zachęcaj przywódców, aby wybrali pokój, a nie przemoc i aby szukali pojednania ze swoimi wrogami.
Rozpal w Kościele powszechnym współczucie dla narodu syryjskiego;
I daj nam nadzieję na przyszłe budowanie pokoju dla wszystkich, które będzie oparte na sprawiedliwości.
Prosimy o to przez Jezusa Chrystusa, Księcia Pokoju i Światłość Świata.
Amen.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma