Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dwanaście wieków pielgrzymowania

W Krakowie rozpoczyna się Światowe Spotkanie Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba.

Pod hasłem: „1200 lat pielgrzymek do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela” w Krakowie odbywać się będzie Światowe Spotkanie Bractw i Stowarzyszeń św. Jakuba, połączone z konferencją naukową.

Po uroczystej inauguracji w czwartek 5 września uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się, jak funkcjonują bractwa św. Jakuba w różnych częściach świata. W piątek w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie (ul. Podzamcze 8) zaprezentują się bractwa m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowenii, Kanady i Japonii.

W sobotę, również w budynku WSD, będzie można usłyszeć szereg naukowych referatów związanych z tradycją pielgrzymowania drogami św. Jakuba.

Spotkanie zakończą niedzielne przejście Małopolską Drogą św. Jakuba z Polanowic do Więcławic Starych (trasa liczy 11 km, pielgrzymi wyruszą o 9.00) oraz Msza św. o godz. 12.15 pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia.

Dokładny harmonogram spotkania można znaleźć na stronie internetowej parafii św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych: www.swjakub.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama