Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kopalnia soli przez internet

To pierwszy podziemny obiekt w Europie, którego zdjęcia są dostępne w Google Street View.

Kopalnia Soli w Wieliczce, wraz z krakowskim Starym Miastem, świętuje w tym roku 35. rocznicę wpisania tych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od 5 września, by zwiedzić kopalnię, nie trzeba wychodzić z domu.

Dzięki fotografom z ekipy Google Street View internauci na całym świecie mogą obejrzeć zdjęcia niemal całej, liczącej 2,5 km długości trasy turystycznej – w tym ponad 20 komór, usytuowanych na trzech poziomach.

Zdjęcia do wirtualnej prezentacji wykonano w kwietniu. Następnie zostały one specjalnie przygotowane i połączone w całość.

– Każdego roku podziemia Wieliczki zwiedza ponad milion turystów z ponad 170 krajów świata. Mam nadzieję, że dzięki prezentacji w Street View turystów będzie znacznie więcej, a wirtualne panoramy trasy turystycznej pozwolą obejrzeć detale, które często umykają uwadze zwiedzających. Warto do podziemi powracać i odkrywać je na nowo – prezentacja w Google Street View to znakomity przedsmak podziemnej wyprawy – mówi Kajetan d’Obyrn, prezes Kopalni Soli „Wieliczka” SA.

Wirtualną wycieczką po wielickiej kopalni w Google Street View można rozpocząć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma