Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowy autobus w Krakowie

Mieszkańcy podkrakowskiej Olszanicy dojeżdżają do miasta nowym autobusem.

Firma Mobilis, która świadczy usługi transportowe na niektórych liniach krakowskiej komunikacji miejskiej, testuje do czwartku 12 września na linii 152 nowy autobus, niskopodłogowy model szwedzkiego pojazdu Scania Vity Wide.

Autobus jest „przegubowcem”, ma 18 metrów długości i silnik umożliwiający mniejsze zużycie paliwa oraz niższą emisję spalin. Może pomieścić 113 pasażerów, w tym 59. na miejscach siedzących.

-Dobrze mi się nim jeździ, bo ma niską podłogę na całej długości, więc przy przechodzeniu nie trzeba się potykać o występy, jak w niektórych innych autobusach – powiedziała pasażerka Maria Milcz.

Firma Mobilis od 1 sierpnia przyszłego roku będzie obsługiwała aż 13 linii krakowskiej komunikacji miejskiej: 105, 118, 120, 138, 142, 152, 159, 168, 178, 182, 352, 482 i 502.

-Poszukujemy w związku z tym takiego modelu autobusu, który odpowiadałby naszym potrzebom. Dlatego testujemy na naszych dotychczasowych liniach rozmaite modele, badając ich przydatność. Wypróbowaliśmy już czeski przegubowiec SOR NB 18 CITY. Teraz czas na kolejne modele autobusów – stwierdził Eugeniusz Szymonik, prezes Mobilisa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma