Nowy numer 29/2021 Archiwum

Rowerowe oblicze miasta

Około 200 mieszkańców Nowego Targu, w tym dzieci i młodzież z nowotarskich szkół podstawowych oraz słowackiego gimnazjum w Rużomberoku, wzięło udział w imprezie pt. "Nowotarski Odcinek Rowerowego Szlaku Kulturowego wokół Tatr".

Była ona połączona z otwarciem nowego, liczącego 367 metrów odcinka ścieżki rowerowej, który został zbudowany w ramach mikroprojektu o takim samym tytule. – Miasto zmienia swoje oblicze. Ten oto nowoczesny park, nowotarski rynek, fontanny, liczne place zabaw, zmodernizowane obiekty sportowo-rekreacyjne, boiska sportowe – orliki, kładka na Białym Dunajcu, ścieżka przyrodniczo-edukacyjna – to wszystko pozytywnie wpływa na wizerunek Nowego Targu – miejsca, w którym można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku – mówiła sekretarz miasta Stanisława Szołtysek.

Jak informuje koordynator projektu Katarzyna Put, w jego ramach została utworzona strona internetowa: www.szlakrowerowy.nowytarg.pl, na której znajdują się opis proponowanych tras wokół Nowego Targu oraz otwarte dla internautów forum. Jest tam również dostępny audiobook autorstwa Stanisława Apostoła z opisem ścieżki. Autor towarzyszył zresztą całej wycieczce i wystąpił w roli przewodnika.

Nowy fragment ścieżki od mostu na Czarnym Dunajcu do Parku Miejskiego kosztował ponad 170 tys. zł. Został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (67,84 proc.) oraz z budżetu państwa (7,98 proc.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama