GN 42/2020 Archiwum

Nowy szybki tramwaj

Wkrótce rozpoczną się prace nad nową trasą Krakowskiego Szybkiego Tramwaju.

Inwestycja obejmie budowę torowiska od skrzyżowania ulic Kuklińskiego-Lipska-Saska do połączenia z ulicą Wielicką między przystankami Kabel i Dworcowa oraz węzłów rozjazdowych. Przy okazji przebudowane zostaną ulice Saska, Gromadzka, Prokocimska i Żołnierska.

Głównym elementem nowej linii szybkiego tramwaju będzie estakada dla tramwajów, rowerzystów i pieszych. Obiekt będzie się składać z dwóch części, z których jedna pobiegnie nad torami kolejowymi, druga – nad istniejącą drogą.

Łączna długość estakady wyniesie ponad 600 metrów, a  cała nowa linia będzie miała ponad 2 km długości.

– Kraków skupia się na inwestycjach w infrastrukturę komunikacyjną – podkreślał prezydent miasta Jacek Majchrowski po podpisaniu kontraktu z firmą Mota-Engil Central Europe SA. Również obecny na spotkaniu członek Zarządu Mota-Engil przyznał, że dla portugalskiej firmy to bardzo ważny projekt.

– Dołożymy wszelkich starań, by jak najszybciej oddać mieszkańcom nową linię tramwajową – zapowiedział Manuel Antonio Da Fonseca Vasconcelos Da Mota.

Kontrakt z wykonawcą został podpisany na kwotę 150 mln zł. Inwestycja zostanie dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej i – według umowy – ma zostać ukończona w ciągu dwóch lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama