Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowy szybki tramwaj

Wkrótce rozpoczną się prace nad nową trasą Krakowskiego Szybkiego Tramwaju.

Inwestycja obejmie budowę torowiska od skrzyżowania ulic Kuklińskiego-Lipska-Saska do połączenia z ulicą Wielicką między przystankami Kabel i Dworcowa oraz węzłów rozjazdowych. Przy okazji przebudowane zostaną ulice Saska, Gromadzka, Prokocimska i Żołnierska.

Głównym elementem nowej linii szybkiego tramwaju będzie estakada dla tramwajów, rowerzystów i pieszych. Obiekt będzie się składać z dwóch części, z których jedna pobiegnie nad torami kolejowymi, druga – nad istniejącą drogą.

Łączna długość estakady wyniesie ponad 600 metrów, a  cała nowa linia będzie miała ponad 2 km długości.

– Kraków skupia się na inwestycjach w infrastrukturę komunikacyjną – podkreślał prezydent miasta Jacek Majchrowski po podpisaniu kontraktu z firmą Mota-Engil Central Europe SA. Również obecny na spotkaniu członek Zarządu Mota-Engil przyznał, że dla portugalskiej firmy to bardzo ważny projekt.

– Dołożymy wszelkich starań, by jak najszybciej oddać mieszkańcom nową linię tramwajową – zapowiedział Manuel Antonio Da Fonseca Vasconcelos Da Mota.

Kontrakt z wykonawcą został podpisany na kwotę 150 mln zł. Inwestycja zostanie dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej i – według umowy – ma zostać ukończona w ciągu dwóch lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma