Nowy numer 42/2020 Archiwum

Przyznaj się do Jezusa!

Choć największy w Polsce festiwal muzyki gospel startuje dopiero za miesiąc, to z zapisami na warsztaty warto się pospieszyć.

W tym roku jest w czym wybierać – organizatorzy Festiwalu 7xGospel (działający w Stowarzyszeniu Gospel w Krakowie) przygotowali bowiem aż sześć tematycznych warsztatów, które (jak zawsze) poprowadzą najbardziej utalentowani, doświadczeni i lubiani instruktorzy z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Jubileuszowe, 15. Warsztaty Gospel (czyli coś dla pasjonatów śpiewania chóralnego) to specjalność Briana Fentressa (pochodzącego z Detroit Poznaniaka, który od ośmiu lat ewangelizuje Polaków ucząc ich, że Bóg mocą Ducha Świętego każdego dnia przemienia ludzkie życie) i Dathana Thigpena. Do udziału w tych warsztatach, które tradycyjnie zakończą się wielkim, finałowym koncertem (20 października, godz. 18) zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek, pochodzenie, znajomość nut (uczestnicy piosenek uczą się ze słuchu) i języka angielskiego (podczas koncertu uwielbienia każdy radzi sobie z nim znakomicie!).

Dla osób dojrzałych („50+”) Lea Kjeldsen – Dunka, której serce nieustannie śpiewa Bogu pieśń uwielbienia, i która dwadzieścia lat temu zjawiła się w Polsce, a niedługo potem założyła tu pierwszy chór gospel (Kraków Gospel Choir) – przygotowała coś specjalnego. Warsztaty „Muzyka bez granic”, bo o nich mowa, udowodnią, że wiek „50+” to najlepszy czas na realizację pasji, planów i marzeń.

– Jeśli jesteś mamą maluszka (od 6 miesięcy do 3 roku życia), masz ochotę twórczo i radośnie spędzić czas, poznając nowych ludzi, a przede wszystkim bawiąc się i śpiewając (razem z dzieckiem) na chwałę Panu, mamy coś dla Ciebie! – zachęcają Maria Pabisiak i Katarzyna Kruk, odpowiedzialne za 2. warsztaty „Mama gospel”, które odbędą się 16 i 17 października w kawiarni „Rodzinka Cafe” (ul. Floriańska 15). Podczas dwugodzinnych spotkań mamy najpierw będą uczyły się zabaw, które rozwijają w dziecku poczucie rytmu oraz zdolności muzyczno-ruchowe, a następnie (gdy dzieci będą miały zapewnioną opiekę) stworzą wyjątkowy chór gospelowych mam, który także wystąpi podczas koncertu finałowego.

Od 18 do 20 października potrwają też pierwsze warsztaty „Gospel Kids”. To niezwykła propozycja dla rozśpiewanych i roztańczonych dzieciaków (od 5 do 12 lat), które lubią bawić się z rówieśnikami i żywiołowo chcą już od najmłodszych lat mówić Jezusowi, że go kochają. Warsztaty poprowadzą dyrygentki chóru „Gospel Kids” (działającego przy Stowarzyszeniu Gospel): Maria Pabisiak, Kasia Kruk i Sylwia Szulik. Specjalnym nauczycielem będzie też Brian Fentress.

Gdyby tego jeszcze było mało, podczas tegorocznego festiwalu odbędą się także pierwsze warsztaty zatytułowane „Ciche uwielbienie”. Dlaczego „ciche”? Bo prowadzące je siostry Rhonda i Macy Adam udowodnią, że uwielbiać Boga można również śpiewając… za pomocą języka migowego!

Na koniec zła wiadomość: zapisy na 4. warsztaty wokalne („Free your voice”) zakończyły się w rekordowym tempie, zaledwie kilka dni po otwarciu listy zgłoszeń. Informacje o zapisach na pozostałe warsztaty można znaleźć na www.7xgospel.com.pl. Niebawem napiszemy o szczegółach programu 8. Festiwalu 7xGospel, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Stand out!”, czyli „odważ się i odważnie przyznaj się do Jezusa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama