Nowy numer 3/2021 Archiwum

Spotkanie z Adamem Macedońskim

W Klubie „Pod Gruszką” zaprezentują wywiad-rzekę ze znanym twórcą i opozycjonistą antykomunistycznym.

„Nie ma takiej nagrody, którą Rzeczpospolita spłaciłaby swój dług wobec Adama Macedońskiego. Nie ma takich słów, które nie byłyby zbyt banalne, aby opisać jego życie” napisał prof. Ryszard Terlecki we wstępie do książki „Pod czerwoną okupacją”, wywiadu-rzeki, przeprowadzonego z Adamem Macedońskim przez Annę Zechenter.

Książka wydana przez krakowskie Wydawnictwo AA, zostanie zaprezentowana 17 września o godz. 18.00 w Klubie „Pod Gruszką” (ul. Szczepańska 1), w trakcie spotkania z jej bohaterem.

Adam Macedoński (ur. 1931 r.) ma zaś życiorys niezwykły. Urodzony we Lwowie, już w dzieciństwie znalazł się w Krakowie. Plastyk, poeta, pieśniarz, od młodości zaangażowany w działalność antykomunistyczną, współzałożyciel Konfederacji Polski Niepodległej i Chrześcijańskiej Wspólnoty Ludzi Pracy, twórca i prezes Instytutu Katyńskiego.

„Po 1989 roku nie zaprzestał swojej publicznej aktywności, ale różniło go od wielu innych działaczy antykomunistycznej opozycji to, że nie wykorzystał swojego autorytetu i  popularności dla politycznej kariery. Zawsze skromny, zawsze zawstydzony wyrazami wdzięczności czy uznania, pozostał w Krakowie uczestnikiem wszelkich solidarnościowych i niepodległościowych akcji, zawsze wierny idei walki o wolną Polskę” – napisał Terlecki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama