Nowy numer 24/2018 Archiwum

Spotkanie z Adamem Macedońskim

W Klubie „Pod Gruszką” zaprezentują wywiad-rzekę ze znanym twórcą i opozycjonistą antykomunistycznym.

„Nie ma takiej nagrody, którą Rzeczpospolita spłaciłaby swój dług wobec Adama Macedońskiego. Nie ma takich słów, które nie byłyby zbyt banalne, aby opisać jego życie” napisał prof. Ryszard Terlecki we wstępie do książki „Pod czerwoną okupacją”, wywiadu-rzeki, przeprowadzonego z Adamem Macedońskim przez Annę Zechenter.

Książka wydana przez krakowskie Wydawnictwo AA, zostanie zaprezentowana 17 września o godz. 18.00 w Klubie „Pod Gruszką” (ul. Szczepańska 1), w trakcie spotkania z jej bohaterem.

Adam Macedoński (ur. 1931 r.) ma zaś życiorys niezwykły. Urodzony we Lwowie, już w dzieciństwie znalazł się w Krakowie. Plastyk, poeta, pieśniarz, od młodości zaangażowany w działalność antykomunistyczną, współzałożyciel Konfederacji Polski Niepodległej i Chrześcijańskiej Wspólnoty Ludzi Pracy, twórca i prezes Instytutu Katyńskiego.

„Po 1989 roku nie zaprzestał swojej publicznej aktywności, ale różniło go od wielu innych działaczy antykomunistycznej opozycji to, że nie wykorzystał swojego autorytetu i  popularności dla politycznej kariery. Zawsze skromny, zawsze zawstydzony wyrazami wdzięczności czy uznania, pozostał w Krakowie uczestnikiem wszelkich solidarnościowych i niepodległościowych akcji, zawsze wierny idei walki o wolną Polskę” – napisał Terlecki.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma