Nowy numer 33/2018 Archiwum

Medal dla abp. M. Mokrzyckiego

Metropolita lwowski otrzymał medal im. ks. Janusza Pasierba "Conservator Ecclesiae".

To wyróżnienie przyznawane przez Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków wręczono ks. abp Mieczysławowi Mokrzyckiemu w Centrum Konferencyjnym Zamku Królewskiego na Wawelu.

W uzasadnieniu podkreślono, że przyznanie tego wysokiego wyróżnienia lwowskiemu metropolicie jest podziękowaniem za jego umiejętną ochronę dziedzictwa sztuki sakralnej i dalsze ratowanie znajdujących się dziś na Ukrainie zabytków naszej historii.

Ks. arcybiskup wykazał się stanowczością w ratowaniu polskiego dziedzictwa kulturalnego, parafii rzymsko-katolickich, w tym także placówek duszpasterskich skupiających ludność polskiego pochodzenia.

- Ukraina posiada wiele zabytków historii kultury polskiej. Cieszy mnie to wyróżnienie złożone na moje ręce. To wyróżnienie dedykuję kapłanom, wiernym, wielu ludziom dobrej woli oraz życzliwości i pomocy ze strony polskiej, które pozwalają ratować zabytki historii. Pod koniec listopada dobiegnie końca remont zwróconej rezydencji arcybiskupów we Lwowie oraz konieczny remont katedry - powiedział metropolita lwowski w podzięce za wyróżnienie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma