Nowy numer 37/2021 Archiwum

Biegiem po szlaku jakubowym

W Więcławicach Starych odbył się I Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba.

Jak podkreśla Iwona Bińczycka-Kołacz, koordynator biegu, frekwencja była bardzo wysoka, jak na pierwszą edycję imprezy. Przyczyniły się do tego atrakcyjne nagrody i piękna, słoneczna pogoda, towarzysząca biegaczom 14 września.

W zawodach wzięło udział 64 uczestników z całej Polski, między innymi z Warszawy, Zabrza, Gliwic, Myślenic. Najmłodszy uczestnik imprezy miał 9, a najstarszy - 63 lata. Pierwsze miejsce na dystansie 12,5 km zajął Artur Kern (ukończył on bieg w 46 minut i 40 sekund). Na drugiej pozycji uplasował się Tadeusz Maj, zaś trzecie miejsce należało do Kamila Krawczyka. Na dystansie 7 km miejsca na podium zajęli kolejno: Krzysztof Schab, Dominik Piwowarczyk i Marcin Nowicki.

- Bieg wymyśliliśmy razem z moim mężem Grzegorzem, który startował już w wielu zawodach biegowych, a nawet maratonie. Pomyśleliśmy, że byłoby ciekawie zorganizować zawody w naszej okolicy, by w ten sposób promować Małopolską Drogę św. Jakuba. Pomysł spodobał się ks. Ryszardowi Honkiszowi i lokalnej społeczności, natychmiast przystąpiliśmy do jego realizacji - wspomina I. Bińczycka-Kołacz. Podkreśla, że atmosfera zawodów bardzo spodobała się uczestnikom, którzy zapowiedzieli udział w kolejnych edycjach imprezy. - Mamy plan, by bieg był wydarzeniem cyklicznym - zapewnia organizatorka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama