Nowy numer 3/2021 Archiwum

Apel o modlitwę

Siostry nazaretanki z Raby Wyżnej zwracają się do wszystkich z prośbą o wsparcie modlitewne w intencji ks. Adama Kaczora, dyrektora tamtejszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W liście elektronicznym, który dotarł do naszej redakcji, siostry piszą, że ks. Adam to wielki przyjaciel "Gościa", wierny czytelnik i komentator, człowiek zawsze "pro life". "Modlimy się za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II o cud uzdrowienia dla niego, jeśli taka jest wola Boża. Błagamy, dołączcie do nas!" – piszą zakonnice.

W rozmowie z GN dr Małgorzata Smirnow przypomina, że duchowny od wielu lat cierpi na przewlekłą chorobę. – Zaufał bardzo Panu Bogu, przez swoje cierpienie zbliżył się do Niego – podkreśla lekarka. Dodaje, że kapłan jest bardzo aktywny na portalach społecznościowych, gdzie swoimi świadectwami o chorobie ciągle ewangelizuje. – Nawołuje nas do słuchania słów papieży. Tak było za pontyfikatu bł. Jana Pawła II, Benedykta XVI i obecnie ojca świętego Franciszka. Rozsyła również swoim znajomym wiadomości SMS z prośbami o modlitwę w wielu intencjach – mówi dr Smirnow. Lekarka jest w stałym kontakcie z ks. Adamem. Mieszka na co dzień w Rabie Wyżnej. – Przez ostatni rok jego choroba jakby odeszła w cień, wydawało się, że wszystko jest w porządku. Ksiądz już przeżył wielkie załamanie – wspomina.

Obecnie ks. Adam przenoszony jest do szpitala przy ul. Skawińskiej w Krakowie, tam zajmą się nim specjaliści. "Ale ten największy z lekarzy będzie działał dalej! Ufamy i prosimy: wspierajcie nas w modlitwie. Dziękujemy! Siostry nazaretanki z Raby Wyżnej".

Na stronie gosc.pl ks. Adam opublikował swoje świadectwo. "Chcę dać świadectwo o Jezusie Chrystusie. O tym, z jaką wielką miłością i mocą działa w moim życiu. Niech ono będzie wyrazem bezgranicznej wdzięczności dla Jezusa i całkowicie na Jego chwałę" – napisał na początku swojej refleksji.

Zakończył swoim ulubionym cytatem z Pisma Świętego: "Bogu, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen" (Ef 3,20-21).


O modlitwie w intencji ks. Adama Kaczora pisaliśmy w tekstach:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama