Nowy numer 30/2021 Archiwum

Droga ku sakramentom

Zapisy do katechumenatu oo. dominikanów kończą się 30 września. Wtedy też zaplanowano pierwsze spotkanie.

Zapisy dorosłych, chcących przygotować się do przyjęcia sakramentu Chrztu św., pierwszej Eucharystii oraz Bierzmowania odbywają się przez internet. By się zarejestrować, trzeba jedynie kliknąć w zakładkę "Zapisy" na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego i wypełnić krótki formularz.

Dominikanie zapraszają na spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek o godz. 19. do auli atrium. Kolejne spotkania będą co tydzień. Dla osób przygotowujących się do Chrztu w każdą środę o godz. 19., a dla przygotowujących się do Bierzmowania lub Eucharystii - w czwartki, również o 19.

Ojcowie podkreślają, że spotkania są obowiązkowe. Już po dwóch nieusprawiedliwionych nieobecnościach, katechumeni stracą szansę na przyjęcie sakramentu w tym roku.

Oprócz spotkań będą także dwa wyjazdy weekendowe, jeden w listopadzie, drugi na przełomie lutego i marca. Te będą obowiązkowe. Nieobowiązkowe natomiast są Msze św. w kościele przy ul. Mikołajskiej o godz. 11. w niedziele.

Jak przypominają dominikanie, „katechumenat to droga stawania się chrześcijaninem, to czas, w którym poznajesz podstawowe prawdy wiary, Biblię, uczysz się modlić i uczestniczyć w liturgii, a przede wszystkim poznajesz wspólnotę Kościoła. W tę drogę nie wyruszasz sam. Katechumenat przeżywasz w grupie katechumenów i chrześcijan wraz z duszpasterzem”.

Podobne przygotowania prowadzi także Ośrodek Katechumenalny przy kościele św. Marka Ewangelisty w Krakowie. Zwieńczeniem formacji jest przyjęcie sakramentów - w tym roku podczas liturgii Wielkiej Soboty w katedrze wawelskiej wszystkie trzy sakramenty przyjęło 12 dorosłych i dwoje siedmiolatków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama