Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kościół od A do Z

Po wakacyjnej przerwie powracają czwartkowe spotkania w "Sali na górze". W tym roku hasłem cyklu katechez będzie: "A właśnie, że katolicyzm! Od A do Z".

Inaugurująca cykl katecheza „A jak ateizm” odbędzie się już 3 października, w pierwszy czwartek roku akademickiego, w bazylice Mariackiej w Krakowie. Alfabet otworzy ks. dr Damian Wąsek, wykładowca UPJPII w Krakowie.

Po Eucharystii o godz. 18.30 (przy ołtarzu św. Stanisława – po lewej stronie kościoła) odbędą się katecheza (przy ołtarzu głównym, rozpoczęcie ok. 19.15) oraz dyskusja w salce (pl. Mariacki 5, godz. 20).

 „Często, gdy myślimy o Kościele, w naszych głowach rodzi się wiele pytań: o jego jasną przeszłość, ale i o te mniej chwalebne karty. Pytamy o jego duchowe dziedzictwo, ale pytamy także o jego teraźniejszość. Chcielibyśmy wiedzieć, jakie jest stanowisko Kościoła w kwestiach społecznych, ale interesuje nas również to, co Kościół katolicki sam mówi o sobie. I właśnie tak szerokie spektrum pytań chcemy poruszyć. Od A do Z. Żeby móc świadomie wybrać, w co wierzymy i powiedzieć: a właśnie, że katolicyzm!” – zachęcają organizatorzy spotkań.

Na ich stronie internetowej (www.salanagorze.pl) można także znaleźć plan kolejnych spotkań. Będzie mowa m.in. o historii Kościoła, cudach, bioetyce czy dogmatach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama