Nowy numer 38/2021 Archiwum

Poczuj tę siłę!

- Muzyka gospel przekracza wszelkie bariery i pozwala poczuć niezwykłą obecność Boga. Chcesz się o tym przekonać? Dołącz do nas! - zaprasza Tony Adams, dyrektor tegorocznego Festiwalu 7 x Gospel.

Gospel to jego pasja i z wielkim talentem zaraża nią wszystkich, którzy otwierają swoje serca na łaskę Bożą. – Modlę się, aby festiwal stał się dla wielu, wielu ludzi szansą na przemianę życia, na spotkanie z Jezusem. Proszę Go, by uczestnicy warsztatów i wszyscy, którzy przyjdą na koncerty i inne festiwalowe wydarzenia, chwalili Pana, czując w sobie prawdziwą, Bożą radość – dodaje Tony.

Nieprzypadkowo więc hasłem tegorocznego festiwalu są słowa: „Stand out!”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy: „Odważ się!”. – Festiwal ma pomóc nam w tym, aby się nie lękać, tylko świadomie i prosto z serca wyznać swoją miłość do Boga. Ludzie na całym świecie manifestują różne przekonania. Często są one sprzeczne z wartościami, które można znaleźć w Piśmie Świętym. Dlaczego więc chrześcijanie nie mieliby zjednoczyć się i zgodnym głosem powiedzieć Panu: „Wierzę!”? – mówi dyrektor festiwalu. – Słowa „Stand out!” to wyzwanie i zobowiązanie, by zawsze stawać po stronie Boga. Także wtedy, gdy różne życiowe sytuacje podpowiadają coś innego. My jednak mówimy, że warto być uczciwym, dobrym człowiekiem i odważnie dawać świadectwo wiary – dodaje Lea Kjeldsen, od wielu lat związana z Kraków Gospel Choir i Stowarzyszeniem "Gospel", organizatorami festiwalu.

W programie festiwalu szczególną uwagę warto zwrócić na warsztaty, których jeszcze nigdy w Krakowie ani w całej Polsce nie było. Ciche uwielbienie, czyli warsztaty gospel wykorzystujące język migowy w piosenkach, to specjalność żony Tony’ego Rhondy i ich córki Macy.

– Śpiewanie piosenek gospel za pomocą języka migowego to wspaniały sposób na uwielbienie Boga i interpretację wykonywanych utworów poprzez pełen ekspresji taniec i gesty. Wszyscy, którzy kochają gospel i lubią tańczyć, na pewno będą zachwyceni – zapewnia Tony.

Podczas warsztatów, które odbędą się od 14 do 16 października (zapisy wciąż trwają), Rhonda i Macy nauczą uczestników dwóch lub więcej piosenek. Pokażą też, jak współpracować z całą grupą oraz w jaki sposób wyśpiewać (poprzez ruch) swój indywidualny przekaz. – Warto poczuć te emocje oraz ogromną energię i siłę chóru gospel – zachęcają.

Podczas festiwalu nie wolno też przegapić dwóch wydarzeń, na które fani gospel – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – rezerwują czas nawet rok wcześniej. Tradycyjny wieczór „Gospel po godzinach”, utrzymany w stylu jam session i tworzący niezwykłą mozaikę muzycznych osobowości oraz improwizacji, odbędzie się 16 października w klubie „Pod Jaszczurami” (Rynek Główny 8, godz. 20). Z kolei „Wieczór z artystą” (17 października, godz. 19, klub „Pod Jaszczurami”) to niepowtarzalna szansa na spotkanie z dwojgiem wyjątkowych i bardzo utalentowanych artystów – pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych Dathanem Thigpenem (był uczestnikiem amerykańskiego programu „Sundays Best”, został też nominowany do nagrody Grammy Missisipi Mass Choir) i Klaudią Gawor, finalistką i zwyciężczynią trzeciej edycji programu „X Factor”. – Klaudia w Kraków Gospel Choir pojawiła się kilka lat temu i widzieliśmy, jak stopniowo rozwija swój talent. Prawdziwy wachlarz umiejętności pokazała, gdy w ubiegłym roku pojechaliśmy na koncerty do Danii – mówi L. Kjeldsen.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na: www.7xgospel.com.pl i na: www.krakow.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama