Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dyplomacja watykańska za Jana Pawła II

W piątek w Krakowie rozpocznie się międzynarodowa konferencja poświęcona działaniom Stolicy Apostolskiej na arenie międzynarodowej.

"Stolica Apostolska i główne problemy narodów zjednoczonych", "Jan Paweł II i obecność Stolicy Apostolskiej na Czarnym Lądzie" czy "Jan Paweł II wobec zmian w Polsce w związku z wejściem Unii Europejskiej" to tylko niektóre tematy referatów zaplanowanych w ramach międzynarodowej konferencji "Stolica Apostolska na arenie międzynarodowej w okresie pontyfikatu Jana Pawła II - 1978-2005".

Na spotkanie, które odbędzie się w dn. 11-12 października w auli Collegium Novum UJ zapraszają Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Uniwersytet Jagielloński.

W otwarciu konferencji, które zaplanowano na godz. 9.30 w piątek, wezmą udział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Władysław Zuziak, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Ponadto w czasie konferencji wystąpią m.in.: prof. Hanna Suchocka, abp Józef Kowalczyk, bp Tadeusz Pieronek, abp Luigi Negri (Arcybiskup Ferrary-Comacchio), prof. Giovanni Maria Vian (dyrektor dziennika l’Osservatore Romano), Roberto Formigoni (senator Republiki Włoskiej) oraz prof. Guzman Carriquiry Lecourt (sekretarz Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej).

Jak zapowiadają organizatorzy celem konferencji jest ukazanie uniwersalnego przekazu, doktryny, wartości i działań Stolicy Apostolskiej na arenie międzynarodowej w okresie pontyfikatu Papieża Jana Pawła II oraz Jego wpływu na ogólną sytuację w Europie i na świecie w latach 1978-2005. Materiały ze spotkania  konferencji mają zostać później opublikowane w ramach specjalnego wydania czasopisma Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ "Politeja".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama