Nowy numer 38/2021 Archiwum

Anita w NCK

Już w najbliższą niedzielę, na 30. urodzinach Nowohuckiego Centrum Kultury zaśpiewa Anita Lipnicka.

Anitę Lipnicką polska publiczność poznała (i szybko pokochała jej głos) wiele lat temu, gdy artystka współtworzyła jeszcze zespół „Varius Manx”. Utwory takie jak „Zanim zrozumiesz”, „Tokio”, „Piosenka księżycowa”, „Zamigotał świat’, czy „Pocałuj noc”, nucili wtedy wszyscy.

Później Anita Lipnicka rozpoczęła karierę solową i znów podbiła listy przebojów, a przede wszystkim serca słuchaczy, pięknymi, wpadającymi w ucho piosenkami: „Wszystko się może zdarzyć”, „Piękna i rycerz”, „Moje oczy są zielone”.

W 2002 roku rozpoczęła współpracę z Johnem Porterem, z którym wkrótce wydała wspólną płytę.

Kolejny solowy album („Hard Land of Wander”) wydała w 2009 r., a w 2012 r. wzięła udział w projekcie „Morowe panny”, realizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Wspólnie z Johnem Porterem napisała wtedy piosenkę „Jeśli nie wrócę”.

Od kilku miesięcy artystka znowu pracowała nad solowym albumem (piątym z kolei), zatytułowanym „Vena Amoris” i nagranym w całości w języku polskim. Krążek zawiera kilkanaście autorskich kompozycji Lipnickiej oraz trzy piosenki powstałe przy współudziale Johna Portera. Jak mówi piosenkarka, płyta jest „wypadkową jej fascynacji muzycznych ostatnich lat i utrzymany będzie w dość surowym, akustycznym klimacie”. To właśnie piosenki z tej płyty Anita Lipnicka zaśpiewa z okazji 30. urodzin Nowohuckiego Centrum Kultury – koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 października o godz. 19 w sali teatralnej NCK.

Bilety w cenie 60 zł można kupić w kasie NCK (czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 do 20 oraz na godzinę przed koncertem) lub rezerwować pisząc pod adres rezerwacja@nck.krakow.pl lub dzwoniąc pod numery: (12) 644 24 81, +48 517 248 619.

Już dziś warto też zarezerwować czas na koncert Pawła Orkisza, (urodzinowe „Sto lat” zaśpiewa Nowohuckiemu Centrum Kultury 6 listopada o godz. 19), który zaczaruje nas swoim miękkim i aksamitnym głosem oraz na spektakle baletowe „Jezioro łabędzie” i „Dziadek do orzechów” (8 grudnia, godz. 17 i 20) w wykonaniu Russian National Balet.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama